Dolany v Dolanech 2008

23.06.2008 11:29

Den poté.

Tak už je to za námi.  Podle předpokladů to byl náročný víkend, ale na druhou stranu všechno fungovalo jak mělo. Všechny spolky se svých úkolů shostili se ctí, soutěže byly odsoutěženy, ceny rozdány, jídlo snězeno, pití vypito a naše obec se za letošní ročník vůbec nemusí stydět. Shrnutí sobotního programu máte díky panu Jarešovi o něco níže, článek by měl vyjít tento týden také v Olomockém Deníku.

Olomouc/ Tradiční setkání obyvatel obcí nesoucí název Dolany se tentokrát uskutečnilo v Dolanech u Olomouce. Osmého ročníku této zajímavé společenské, kulturní a sportovní akce se zúčastnili zástupci osmi obcí České republiky.

Setkání se uskutečnilo na fotbalovém hřišti FC Dolany, hlavní zájem přítomných tak byl pochopitelně zaměřen na sportovní činnost. Mimo jiné proběhly turnaje ve volejbale, malé kopané a v klasickém fotbale. Ve všech turnajích slavili prvenství domácí sportovci. Volejbalového turnaje se zúčastnilo pět smíšených družstev – Dolan z Kralupska, Klatovska, Pardubicka a dva celky domácích. Turnaj vyhrál bez ztráty jediného setu domácí „A“ tým.

 Tabulka volejbalu:

1. D. u Olomouce A    4          4          0          8:0       8

2. D. u Klatov               4          3          1          6:2       7

3. D. u Pardubic          4          2          2          4:6       6

4. D. u Olomouce B    4          1          3          3:6       5

5. D. u Kralup               4          0          4          1:8       4

Také v turnaji v malé kopané dominovali domácí borci. Hned v úvodním utkání výrazně porazili Dolany z Klatovska 10:0, následně přehráli Dolany u Jaroměře 4:0, Dolany u Pardubic 4:1 a Dolany z Kralupska 9:1.

Tabulka malé kopané:

1. D. u Olomouce A    4          0          0          27:2     12

2. D. u Jaroměře         2          1          1          11:7      7

3. D. u Kralup                1          2          1           6:13    5

3. D. u Pardubic           1          1          2           5:8      4

2. D. u Klatov                0          0          4           1:20    0

Největší diváckou kulisu měl fotbalový turnaj. Domácí fanoušci se zájmem očekávali historicky první start své rezervy. Ta v prvním utkání porazila Dolany z Pardubicka hrající třetí třídu 5:2 a postoupila do finále. Dolanský první tým měl poměrně snadný úkol porazit účastníka třetí třídy okresu Hradec Králové Dolany u Jaroměře. Utkání bylo jednostrannou záležitostí. Dolany u Olomouce zvítězily 8:1 po poločase 4:0. O výrazné vítězství se zasloužil Pavlíček třemi brankami, po gólu přidali Duda, Pospíšil, Hajnovič, Kaczmarczyk a Kolář. V utkání o třetí místo byli úspěšnější fotbalisté Dolan u Jaroměře, kteří porazili Dolany u Pardubic 2:1. Ve finále rezerva domácích dlouho odolávala svým kolegům z krajského přeboru a nakonec dosáhla přijatelného výsledku. První tým Dolan u Olomouce vyhrál první poločas 1:0 brankou Škody. Po změně stran se v závěru prosadil Duda a konečný výsledek zařídil až v poslední minutě utkání Pavlíček. Výsledek finále - Dolany u Olomouce A – Dolany u Olomouce B 3:0.

V závěru sportovního odpoledne se představily ve sportovním zápolení čtyři týmy dobrovolných hasičů, došlo i na utkání děvčat v malé kopané. Kulturní program, který probíhal souběžně se sportovními soutěžemi zahájila dechová hudba Dolanka a diváci mohli tleskat při vystoupení dětí z místní mateřské školy, hudební skupině Migréna z místní základní školy, country skupině Heřmánek, dětem z dolanské základní umělecké školy, děvčatům z Vésky, která předvedla orientální tance, aerobiku děvčat z Klatov a Kralup, akrobatickému rokenrolu Dolanských z Pardubicka i taneční skupině Máta. Setkání přálo i počasí, a tak lze označit osmé setkání „Dolaňáků“ za mimořádně vydařené. Bohuslav Jareš

Vlastní vyhledávání