Dolany mají v přeboru za cíl stále páté místo

10.02.2010 18:34

Od 15. ledna se připravují na jarní sezonu fotbalisté desátého mužstva krajského přeboru z Dolan. Svěřenci trenéra Jiřího Navrátila už mají za sebou nejtěžší část přípravy, jejímž vrcholem bylo kondiční soustředění od čtvrtého do sedmého února v Rožnově. "Bylo to pro kluky náročné. Bylo to o běžkách, ale všichni to zvládli," říká sportovní ředitel Dolan Jan Borůvka.
Přípravný zápas mají zatím Dolany za sebou jeden a porazili v něm sedmnáctku olomoucké Sigmy 4:3. Ve středu 10. února si to na umělé trávě v Holici od 17 hodin rozdají Dolany s Brodkem u Přerova. Do začátku soutěže pak mužstvo trenéra Jiřího Navrátila prověří ještě Haná Prostějov či Bělkovice.
"Hledáme i další soupeře, chtěli jsme něco atraktivního z divize. Jenže Protivanov zatím vůbec neví, co bude, a v Konici zase mají umělou trávu ve špatném stavu," podotkl Borůvka, který dále doplnil, že Dolany by se mohly v závěru zimního období utkat s Litovlí. "Zatím to není definitivní, ale předběžně jsme se o tom bavili," poznamenal Borůvka.
Kádr dolanského mužstva momentálně čítá na krajský přebor nečekaně luxusních 21 jmen, a to prosím s mužstvem netrénuje nikdo z dorostenců, kteří by se na jaro vrátili zase o kategorii níž. "Když nás bylo osmnáct nebo devatenáct, tak nás pak na zápasy jezdilo kolikrát jen dvanáct nebo třináct, protože vždycky se najde někdo, komu do toho něco vlezlo. Navíc jsou tu zranění a tresty, takže ten počet považuji za optimální," vysvětlil Borůvka.
Základ mužstva se Dolanům podařilo udržet přes zimu pohromadě. Zůstaly opory Štrbík s Pospíšilem, který je ovšem pro první tři zápasy jarní části přeboru v trestu.
Kádr posílil navrátilec Grossmann ze Šternberka, uzdravil se Okleštěk a zůstat by měl také Penc. "Máme od něj příslib, že chce pokračovat v Dolanech, takže jednáme s Horkou o prodloužení hostování," sdělil Borůvka.
V kolonce odchodů je zatím jméno Škoda, který je v Určicích, a Kaczmarczyk, jenž by měl odejít do Hněvotína.
"Od gólmana po zálohu to máme postavené dobře, snad jen útočníka možná ještě budeme hledat, ale uvidíme," prohlásil Borůvka.
Cíle pro jaro zůstávají v Dolanech stejné, jako před startem podzimní části. "Na začátku sezony jsme si stanovili za cíl páté místo a na tom se nic nemění," řekl Borůvka. Po podzimu ztrácejí Dolany na pátý Přerov devět bodů.
- Jiří Fišara - 

Vlastní vyhledávání