9.10. FC Hněvotín

10.10.2011 06:15

FC Hněvotín – FC Dolany 2:3 (1:0)

Dolany se probraly a vyhrály derby v Hněvotíně

Hněvotín – Čtvrté utkání za sebou nedokázali v krajském přeboru vyhrát fotbalisté Hněvotína. Mužstvo Radka Šindeláře, které ještě před pár týdny bylo k nezastavení prohrálo na domácí půdě s Dolany 2:3.
„Ani jsem to nečekal. Ke čtyřem dlouhodobě zraněným hráčům se přidali další tři. Někteří hráči museli nastoupit s nachlazením. Měli jsme velké problémy poskládat vůbec sestavu,“ říkal po utkání spokojený trenér Dolan Jiří Navrátil.
Jeho tým nevyhrál už devět kol a v Hněvotíně to po celý první poločas vypadalo, že tuto sérii jen tak nezlomí.
„Za první poločas nemám hráčům co vytknout. Byli jsme jasně lepší, měli jsme snad jen dát víc gólů než jeden,“ posteskl si domácí kouč Šindelář.
Hněvotín vedl od 24. minuty, kdy přesně odcentroval Skoumal a Křižan dával prakticky do prázdné branky.
„Další šance už jsme ale bohužel neproměnili. Dvakrát jsme v poslední chvíli trefili hostující hráče, velkou šanci měl také Marek, ale branku překopl,“ litoval Šindelář.
Ani po přestávce to ale rozhodně nevypadalo na dolanské zmrtvýchvstání. Hned v první minutě domácí totiž přidali druhou branku. Míč z rohu si našel opět obrovitý Křižan a zdálo se, že domácí nemůže na cestě za vítězstvím a třemi body nic zastavit.
„Jenže právě po gólu na 2:0 na nás asi padlo uspokojení. Najednou na hřišti nebyla žádná disciplína. Hosté pak po naší hloupé chybě snížili. Na hráče padla deka a byl s námi konec. Už to byl jen chaos,“ konstatoval Šindelář.
Dolany do zápasu vrátil v 55. minutě Zachar. O necelých deset minut později už bylo vyrovnáno. Z dálky napřáhl a hlavně přesně trefil staronový hráč Dolan Grossmann.
„Má za sebou dlouhodobé zranění a teprve se vrací. Museli jsme ho ale povolat ze Šternberka, aby nás vůbec bylo jedenáct,“ řekl na jeho adresu kouč Navrátil.
„S bodem bychom bývali byli spokojení. Ale na domácí to naše vyrovnání trochu dolehlo a najednou jsme si vytvořili i menší tlak. Taky nám pomohlo, že jsme hráli s větrem,“ dodal ještě Navrátil.
Tato slova potvrdil i jeho protějšek. „Od vyrovnání na 2:2 už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Dá se říct, že si dělali, co chtěli,“ přiznal Šindelář. „Co se stalo v závěru, pak už bylo jen završením zmaru,“ podotkl.
V 88. minutě totiž po standardní situaci propadl míč až na malé vápno k Dudovi a ten rozhodl.
„Hráčům dnes musím poděkovat. V situaci, v jaké se nacházíme, má pro nás takové vítězství obrovskou cenu. Nevyhráli jsme strašně dlouho a už to bylo pro všechny těžké. Hráči už pomalu upadali do deprese, obtížně se trénovali. Snad nám to pomůže,“ přeje si dolanský kouč.
V příštím kole čeká jeho tým důležitý záchranářský souboj s velkými Losinami.
„Hrajeme ještě čtyřikrát doma, pokud by se nám po podzimu podařilo dostat na nějakých patnáct bodů, tak by to nebylo zase tak hrůzostrašné. Už jsme se dostali i z hoších situací,“ poznamenal Navrátil na závěr.
Branky: 24. a 46. Křižan – 55. Zachar, 63. Grossmann, 88. Duda. Rozhodčí: Straka – Krobot, Pivoňka.
Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Olbert, Zamykal, Chabičovský – Schvarz (65. Novák), Kawij, Schinneck, Skoumal, Marek – Křižan. Trenér: Radek Šindelář.
Dolany: Benčík – Čapek, Novák, Bergmann, Liška (70. Hradil), Zapletal, Grossmann, Václavík, Štefek – Zachar, Duda. Trenér: Jiří Navrátil.
Autor: Jiří Fišara/DENÍK

benfika
FC Dolany - Sokol Babice B  4:1 (2:1)
Branky: Hrdlička 3, Sklenář

mladší žáci
FC Dolany - Sokol Příkazy 7 : 2 (3:2)
Branky: Maduda T. 3, Markvart 2, Schwarz 2

Vlastní vyhledávání