9.-10.4. FC Želatovice

11.04.2011 06:51

FC Dolany - FC Želatovice 3 : 2 (2:0)

Zbytečné komplikace si způsobili fotbalisté Dolan v domácím zápase s Želatovicemi. Proti oslabenému soupeři, který dohrával bez vyloučeného Smékala nakonec vedení udrželi, ale jak přiznal i sám kouč vítězů Jiří Navrátil, utkání moc fotbalové krásy nepobralo.
„Za devět let, co jsem v Dolanech jsem takové utkání nezažil. Nechci urazit I. B třídu, ale úrovní to spadalo asi někam tam,“ vykládal bývalý prvoligový útočník. „Na obranu hráčů ale musím říct, že to do značné míry bylo způsobeno terénem. Na jaře ještě tráva nerostla, takže hřiště je hrbaté a nerovné, což oběma týmům dělalo viditelné problémy,“ řekl Navrátil.
Jeho tým se v prvním poločase ujal dvoubrankového vedení a vypadalo to, že si v pohod dojde pro tři body. Skóre otevřel v 25. minutě důrazný Duda, který v souboji s obránce i brankářem soupeře špičkou posunul míč do branky.
Druhá branka byla okrasou na jinak nevzhledném utkání. Čechově ráně z trestného kopu pomohl ještě poměrně silný vítr a byl z toho parádní gól.
„Soupeř neměl v první půli prakticky nic, takže jsem si myslel, že si dojdeme v pohodě pro výhru, jenže nakonec jsme to sami zdramatizovali,“ říkal Navrátil. Brzy po přestávce totiž hosté udeřili zásluhou Koplíka a najednou zase měli o co hrát.
Domácím ke klidu nepomohla ani branka střídajícího Štrbíka, který chvíli po svém nástupu na trávník proklouzl do pokutového území a obstřelil gólmana, ani vyloučení Smékala.
Čtyři minuty před koncem přiletěl do dolanského vápna centr a Mackovík vykřesal pro hosty naději. „Až do konce jsme se nakonec báli o výsledek. Vítězství jsme udrželi, ale jak jsem říkal, moc pěkné utkání to nebylo,“ řekl na závěr Navrátil.
Branky: 25. Duda, 35. Čech, 73. Štrbík – 61. Koplík, 86. Mackovík. Rozhodčí: Válek – Krobot, Petr. ČK: 76. Smékal (Ž.). Diváků: 150.
Dolany: Benčík – Dlabal (46. Čapek), Penc (77. Hradil), Pospíšil, Václavík – Šimek (70. Štrbík), Bergmann, Čech, Holly, Zapletal – Duda. Trenér: Jiří Navrátil.
autor: Jiří Fišara-DENÍK

benfika
Kolos Jiříkov - FC Dolany 3 : 2 (1:1)
branky: Jan Bodi 2

dorost
FC Dolany - Bělkovice 8 : 0 (4:0)
branky: Hrdlička Tomáš 3, Samek Dan 3, Štěpánek Jiří, Štěpánek Ondra.

starší žáci
Troubelice - FC Dolany 2 : 2 (0:1)
branky: Horák, Maduda

Vlastní vyhledávání