8.-9.5 1.HFK "B"

10.05.2010 07:37

FC Dolany - 1.HFK "B" 1 : 2 (1:1)
V pohledném okresním derby nakonec měli více důvodu k radosti hosté z Holice. V Dolanech vyhráli zásluhou Rockwoodovy branky z poslední minuty 2:1.
Holici patřil kromě závěru také nástup do utkání. Domácí hráli hodně zezadu, přesto si druhý tým tabulky přeboru vytvářel dostatek šancí.
„Trochu jsme se báli hru otevřít, takže taktický pokyn byl zhušťovat střed a hrát z bloku. Ale nedařilo se nám to a soupeř poměrně snadno procházel,“ přisvědčil dolanský kouč Jiří Navrátil.
Několik velmi dobrých příležitostí, včetně Krejčího břevna, ještě domácí bez úhony přestáli. Na konci první dvacetiminutovky už se ale prosadil Dohnal a hosté vedli.
Domácí pak vylezli z obranné ulity a začali hrát také dopředu. Největší nebezpečí hrozilo Holici ze standardních situací.
„Hráče jsem na to upozorňoval, že největší dolanskou zbraní je při standardkách stoper Pospíšil, přesto jsme ale po rohu inkasovali,“ zlobil se kouč holické rezervy Milan Nekuda.
V 35. minutě totiž propadl přetažený míč až na zadní tyč, kde stál připravený Duda a vyrovnal.
Ve druhé půli se tempo ještě zvýšilo. Obě mužstva toužila po vítězství, ale remízový stav se stále neměnil. Když už to vypadalo, že utkání skutečně skončí dělbou bodů. Zorientoval se po ostrém centru v dolanském vápně nejlépe hostující Rockwood a zajistil Holici všechny tři body.
„Myslím, že to bylo velmi pohledné utkání. Soupeř měl navrch v prvních dvaceti minutách, kdy nás několikrát podržel brankář Benčík. Pak už byl zápas vyrovnaný. Remíza by asi byla spravedlivější. Přesto s výkonem svých hráčů můžu být spokojený,“ řekl domácí kouč Navrátil.
„Byl to velmi kvalitní zápas, navíc s dobrou diváckou kulisou. Vytvořili jsme si dostatek šancí, proto si myslím, že naše vítězství bylo zasloužené,“ mínil trenér vítězů Nekuda.
Branky: 35. Duda - 20: Dohnal, 89. Rockwood. Rozhodčí: Klíma – Částečka, Machala. Diváků: 300.
Dolany: Benčík – Horák, Penc, Pospíšil, Václavík (89. Bergmann) – Okleštěk, Valenta, Štrbík (75. Novák) – Schmidt, Duda, Sekel (60. Dlabal). Trenér: Jiří Navrátil.
HFK B: Pavelka – Smejkal, Krejčí, Čižmar, Vykydal – Bahounek (90. Perutka), Schinneck (65. Rockwood), Krejčí, Dohnal – Grézl (75. Vaca), Zmeškal. Trenér: Milan Nekuda.
zdroj: Olomoucký deník 

benfika
Kolos Jiříkov - FC Dolany 2 : 2 (1:2)
branky: Jan Bódi 2

dorost
FC Dolany - SK Grygov 15 : 0 (5:0)
branky: Jiří Štěpánek 5, Tomáš Hrdlička 3, Martin Minář 2, Dan Samek 2, Sedláček, Sklenář, Ondra Štěpánek

mladší žáci
Sokol Štěpánov - FC Dolany 5 : 2 (3:0)
branky: Foukal 2

Vlastní vyhledávání

diskuse: 1.HFK "B"

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek