8.5. Tatran Litovel

12.05.2011 18:00

FC Dolany – Tatran Litovel 0:1 (0:1)

V duelu dvou bývalých exligových útočníků se radoval Roman Sedláček. Jeho Litovel porazila v krajském přeboru Dolany Jiřího Navrátila 1:0 navíc na jejich půdě.
Litovelskému kouči zajistila spokojenou neděli 28. minuta utkání a povedená rána záložníka Václava Kratochvíla.
„Byla to asi jediná naše opravdu povedená akce za celý zápas a hned z toho byl gól. Chtěli jsme tři body a máme je, ale jinak moc důvodů k jásotu nemáme,“ naznačil trenér vítězů, že s předvedenou hrou spokojený nebyl.
„Ukázalo se, že fotbal nemá logiku. Minulý týden s Přerovem jsme hráli skvěle, měli šance, ale získali jsme jen bod. Tentokrát to z naší strany nebyl dobrý zápas, ale máme všechny tři,“ dodal Sedláček.
Také domácí kouč Jiří Navrátil souhlasil, že utkání fotbalové kvality moc nepobralo.
„Byl to tentokrát průměrný zápas, se spoustou nepřesností na obou stranách. Rozhodla naše chyba, kdy jsme Kratochvílovi nechali ve středu hřiště příliš prostoru a on nás potrestal,“ uvedl Navrátil.
Ten naordinoval svým svěřencům o něco defenzivnější taktiku, než je u něj zvykem.
„Tři naši hráči se letěli podívat o víkendu na Barcelonu, navíc, když jsem viděl Litovel minulý týden proti Přerovu, měl jsem trochu obavy,“ vysvětlil Navrátil.
„Nechtěli jsme se s nimi pouštět do žádných běžeckých závodů, protože ty bychom asi prohráli. Ve hře s míčem jsme se soupeři líp vyrovnali. Také jsme chtěli hrát jednoduše, protože Litovel dokáže své soupeře velmi účinně napadat. Vlastně nám taktika vyšla, až na tu jednu situaci, která rozhodla,“ řekl Navrátil.
Jeho tým měl spíš jen náznaky příležitostí než skutečné gólové šance. Ještě za bezgólového stavu postupoval z boku na branku Dlabal, ale brankář Procházka jeho střelu vyrazil. Deset minut před koncem hlavičkoval nebezpečně Pospíšil, ale ani on neuspěl. Stejně jako Čech v úplném závěru zápasu.
„Soupeř hrozil hlavně ze standardek, ale na nějakou doopravdy vyloženou šanci si nevzpomínám. My jsme měli několik nadějných brejků, ale žádný jsme také nedotáhli. Buď vinou vlastní nepřesnosti, nebo i terénu. Nakonec jsme tak vítězství udrželi,“ shrnul Sedláček.
Branka: 28. Kratochvíl. Rozhodčí: Boháč – Krpec, Kubec. Diváků: 100.
Dolany: Gross – Čapek, Penc, Pospíšil, Václavík – Novák, Bergmann – Šimek, Čech, Dlabal (85. Hradil) – Duda (70. Štrbík). Trenér: Jiří Navrátil.
Litovel: Procházka – Planička, Krátký, Jindra, Čep (70. Miklánek) – Kvapil, Fišara, Kratochvíl, Šrom – šilberský (85. Seyfried), Mráček. Trenér: Roman Sedláček.

Vlastní vyhledávání