7.8. SK Loštice

08.08.2011 13:22

SK Loštice – FC Dolany 1:1 (0:1)

Loštice – Remízu na úvod fotbalového krajského přeboru si připsal nováček z Loštic. Úroveň utkání poznamenala půlhodinová vydatná průtrž mračen před jeho začátkem a když pršelo ještě v průběhu celého prvního poločasu, byla hrací plocha silně podmáčená.
Diváci sledovali bojovné a velmi vyrovnané utkání, které skončilo zřejmě zaslouženou remízou, i když si domácí zejména v prvním poločase vypracovali o nějakou tu vyloženější šanci více.
Hned ve 2. minutě využil špatného odhlavičkování centrovaného míče domácím obráncem zkušený matador hostů Duda a osamocený před Morávkem otevřel účet zápasu (0:1).
V 15. minutě vystřelil po pohledné kombinační akci po zemi Mikeš, ale jeho střela skončila vedle pravé tyče. V 19. minutě střílel z úhlu opět Mikeš, ale dolanský gólman byl pozorný. Ve 21. minutě vyrazil Morávek bravurním zákrokem střelu Dudy z otočky.
Ve 23. minutě odcentroval od rohového praporku Dajčar a u vzdálenější tyče mířil dobře postavený Plhák hlavou těsně vedle. Ve 43. minutě následoval Dajčarův dlouhý nákop za obranu Dolan a Salamon trknul míč hlavou těsně vedle. Chvíli před koncem první půle těsně nedosáhli na centrovaný míč před brankou Vykydal se Salamonem.
Ve 47. minutě zasahoval dobře Morávek po průniku Čapka. V 50. minutě našel Salamon nádhernou přihrávkou Vinklera a ten nedal z blízka Benčíkovi šanci (1:1).
V 60. minutě skončila střela Čapka zpoza šestnáctky těsně vedle pravé šibenice. V 73. minutě ukradl míč z Dudovi nohy Morávek. V 74. minutě odcentroval na vzdálenější tyč Másilko a Vykydal ve vyložené pozici trefil sedícího gólmana Benčíka.
V 89. minutě skončila Zapletalova střela těsně vedle loštické branky. V poslední minutě sestřelil před hranicí vlastní šestnáctky hostující obránce nešetrně Vykydala, ale Mikeš tvrdou přízemní střelou zamířil z trestného kopu pouze do míst, kde stál pozorný Benčík.
Branky: 50. Vinkler – 2. Duda. Rozhodčí: Svozil - Boček, Vachutka.
Loštice: Morávek - Durček, Plhák, Petruška, Dajčar - Vykydal, Hlaváč, Hejný, Vinkler (70. Másilko) - Mikeš, Salamon (83. Hopják).
Dolany: Benčík - Čapek, Pospíšil, Václavík, Penc, Bergmann, Zapletal (50. Zachar), Novák, Holly (81. Štefek), Duda, Dlabal (57. Kaczmarczyk).

Martin Šilberský, Šumperský DENÍK

Vlastní vyhledávání