02.07.2009 08:04

muži
FC Hněvotín - FC Dolany 1 : 2
Derby: v Hněvotíně se radovaly Dolany

Předposlední kolo fotbalové župy svedlo proti sobě tradiční rivaly - Hněvotín a Dolany. Ani jednomu z družstev druhá část soutěže příliš nevyšla. Dolanům patří v jarní tabulce 13. příčka, Hněvotínu dokonce předposlední.
Že v Hněvotíně není něco v pořádku, naznačil už první poločas. Hosty poslal do vedení ve 12. minutě Štrbík, který využil rychlostního deficitu domácích zadáků a bez problémů obstřelil Romanovského. Situace jako přes kopírák se opakovala deset minut před půlkou. Zkušený Štrbík si opět počínal mazácky a na domácího gólmana vyzrál i podruhé.
„Udělali jsme hrubé chyby ve středu obrany, které takový hráč jako Štrbík trestá. První poločas byl z naší strany hrozný. Najednou jsme prohrávali 0:2 a to je proti tak zkušenému týmu těžké otáčet,“ hodnotil úvodní dějství v podání svých svěřenců trenér Hněvotína Radek Šindelář.
Po přestávce se hra Hněvotínu přece jen zvedla. Nakopávanými míči se dokázali domácí dostat do šancí, které však nebyly gólově vyjádřeny. Naopak se museli bránit nebezpečným dolanským brejkům. „Já jsem byl hlavně rád, že nás ten první poločas nesložil a kluci do toho i za tak nepříznivého stavu šli,“ řekl Šindelář. „Pro diváky jsme se snažili udělat maximum, víc než snížení to ale nepřineslo,“ litoval kouč, který v Hněvotíně po sezoně končí. Kontaktní branka totiž přišla až v nastaveném čase, když si centr Keluce do vlastní brány srazil Pospíšil.
Branky: 90+1. Pospíšil (vl.) – 12. a 36. Štrbík. Rozhodčí: Dömisch – Běhal, Tomeček. Diváků: 150.
Hněvotín: Romanovský - Dokoupil, Bartoš, Barčík, Novák - Skoumal, Keluc, Kawij, A. Vánský (70. M. Vánský) - Šulc, Zamykal. Trenér: Radek Šindelář
Dolany: Dolany: Benčík – Hradil, Pospíšil, Horák, Vaculík – Bergmann, Novák, Štrbík (64. Smolák) – Pavlíček, Duda, Kaczmarczyk. Trenér: Jiří Navrátil.