6.6. TJ Sokol Bělotín

07.06.2010 06:48

FC Dolany - TJ Sokol Bělotín 4 : 1 (2:1). 
Mužstvům z dolních pater tabulky se v tomto kole dařilo minimálně a potvrdil to i Bělotín v Dolanech. Hosté nesehráli špatné utkání a dlouho drželi s mírným favoritem krok. Nakonec ale prohráli 1:4.
Úvod zápasu byl pro hosty přímo hrůzostrašný. Za patnáct minut prohrávali 0:2. Ve 14. minutě otevřel skóre Marek Duda a o chvíli později potvrdil domácí vedení Lubomír Štrbík.
Bělotín se však překvapivě nepoložil a ještě do přestávky snížil zásluhou Haluzíka.
Po přestávce pak mohl vyrovnat Hrazdil, ale z malého vápna nastřelil jen brankáře Benčíka, což se ukázalo jako klíčový moment utkání.
„To byl asi zlomový bod,“ souhlasil kouč Bělotína Martin Nešťák. „Myslím si, že se s domácími dalo hrát. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale hraje se na góly. A v tom jsme byli horší,“ dodal.
Od té chvíle už byli pány na trávníku domácí fotbalisté. Trenéru Navrátilovi se podařilo střídání. V 60. minutě poslal na trávník Milana Schmidta a ten dal hned za devět minut krásný gól.
Pak předvedl brilantní sólo stoper Roman Penc, který se vydal dopředu z vlastní poloviny. Chytrým předkopnutím míče sám přelstil ofsajdovou past Bělotína a šel sám na brankáře Majerského. Akci chybělo jen gólové zakončení, míč se odrazil od tyče zpátky do hry.
Dolany se ale ještě z mnoha šancí dočkaly ještě jedné branky. Od rohového praporku se jako úhoř podél brankové čáry protáhl Václavík a naservíroval míč do vápna Dudovi. Dolanský forvard si perfektně zpracoval a ve stylu Miroslava Holeňáka zavěsil svůj druhý gól v zápase.
„S výsledkem dnes můžu být spokojený,“ usmíval se trenér Dolan Jiří Navrátil. „Soupeř měl také několik šancí po našich hrubkách, ale víceméně jsme utkání kontrolovali. Ve druhém poločase už jsme si pak zahráli i fotbálek,“ konstatoval.
„Chtěli jsme dnes něco urvat, ale udělali jsme víc chyb než soupeř,“ shrnul ještě jednou duel bělotínský trenér Nešťák.
Branky: 14. a 84. Duda, 15. Štrbík, 69. Schmidt. – 34. Haluzík. Rozhodčí: Niederle, Krobot, Kubíček. Diváků: 200.
Dolany: Benčík – Horák, Penc, Pospíšil, Václavík – Valenta, Bergmann –Pavlíček (67. Novák), Štrbík (69. Smolák), Sekel (60. Schmidt) - Duda. Trenér: Jiří Navrátil.
Bělotín: Majerský – Eleš, Janovský, Bočan, Haluzík – Březík, Novosad (87. Ohnůtek), Kozák, Hrazdil, Peša (76. Celnar) – Šatánek (54. Kainar). Trenér: Martin Nešťák.

benfika
Sokol Štěpánov - FC Dolany 0 : 0

Vlastní vyhledávání