4.-5.4.09 (1.HFK "B")

02.07.2009 07:30

muži "A"
1.HFK Olomouc – FC Dolany 4:2 (2:1)

Hosté potřebovali urvat nějaký bodík, protože v jarní části soutěže vyšli zatím naprázdno, ale nepodařilo se jim to ani do třetice. Z oboustranně opatrného úvodu se dříve probudili domácí a ve 24. minutě poprvé překonali gólmana hostů Benčíka. Autorem branky byl Luňák, který tečoval centr Lose z pravého křídla. Po obdrženém gólu hosté přitlačili a poměrně brzy srovnali. Ve 27. minutě kopali první rohový kop utkání a o minutu později další. Exekutorem byl Bergmann a jeho padající list skončil za zády gólmana Šroma. Ve 39. minutě dostal agilní Los míč za obranu a šel zcela sám na branku Dolan. Gólman Benčík mu včasným vyběhnutím střelbu znemožnil, ale míč se dostal ke zcela volnému Luňákovi, jemuž stačilo jen trefit opuštěnou branku – 2:1. Ve druhém poločase byla převaha domácích ještě zřetelnější, přesto se hostům podařilo vyrovnat. Po nevyužité šanci Luňáka dokázal na druhé straně Pospíšil usměrnit míč hlavou do sítě po přesném přímém volném kopu Bergmanna. Poslední půlhodinka byla již zcela v režii holické rezervy. Nejdříve přímý volný kop Lose vytáhl Benčík bravurně na roh, ale na jeho hlavičku po Dohnalově rohovém kopu v 70. minutě byl krátký. O čtyři minuty později dostal míč střídající Bahounek a jeho dalekonosná střela skončila na břevně. Tečku za utkáním udělal deset minut před koncem Los. Vystřelil z hranice vápna a potvrdil vítězství domácího celku.
Branky: 24. a 39. Luňák, 70. a 80. Los – 28. Bergmann, 58. Pospíšil. Rozhodčí: Radomír Krpec.  ŽK: Luňák, Kouřil, Čižmar – Horák, Bergmann, Smolák. Diváků: 200.
1.HFK „B“: Šrom – Vykydal (88. Zálešák), Luňák (84. Koutek), Vacek, Salatin, Krejčí, Dohnal, Los, Smékal, Kouřil, Čižmar (69. Bahounek). Trenér Zbyněk Kurfürst.
Dolany: Benčík – Horák, Pospíšil, Bezecný, Škoda (80. Václavík), Bergmann, Štrbík, Novák, Smolák, Duda, Pavlíček (79. Ocelík). Trenér Jiří Navrátil.

Muži "B"enfika
FC Dolany - SK Město Libavá 1 : 3 (0:2)

Podzim zapomenut, je tu jiná Benfika. Tak to vypadalo na hřišti do první obdržené branky. Jenže pak se vše vrátilo do starých kolejí. První ušmudlaný gól hostů, druhý neudržel brankař a v druhém poločase už nás Libavá přehrávala vcelku s přehledem. Ale bojovnost se klukům upřít. nedala a v dalších zápasech by mohli soupeře překvapit.
branka: Jan Béňa

Dorost
TJ Sigma Lutín - FC Dolany 0 : 6 (0:2 )

Dorostenci si přivezli povinné tři body z hřiště posledního Lutína. Žádné překvapení se nekonalo
branky:Tomáš Hrdlička 5, Michal Čapek

starší žáci
FC Dolany - FC Hněvotín 4 : 0 (2:0)

I když je Hněvotín mužstvem první poloviny tabulky, neměli s ním kluci větší problém. Rostáhnout hru do křídel, určitě by soupeř odjížděl s větším přídělem.
branky: Dan Samek 3, Martin Lisý