4.-5.10.08 (Tatran Litovel)

25.06.2009 08:30

muži

FC Dolany - TJ Tatran Litovel 4 : 2 (2:2)

Domácí hned v začátku utkání rychle zakombinovali, ale hlavička Nováka šla těsně nad. V 7.minutě se představili i hosté, ale Kratochvíl střílel přesně do Benčíkovi náruče. Ve 12.minutě se do brejku dostal Štrbík, míč si však ve finále hodně předkopl a Procházka včasným vyběhnutím šanci zmařil. Další šanci měli hosté v 15.minutě, domácí obrana zachraňovala až Benčíkem. Minutu nato kopali hosté přímý kop, Svačinovu hlavu ještě tečoval Bergmann a Benčík už neměl šanci na míč dosáhnout – 0:1. V 19.minutě kopali přímý kop domácí, ze signálu však Štrbík nezakončil. Ve 27.minutě si za obranu zaběhl Pavlíček, lobem přehodil Procházku a Srovnal na 1:1. V 31.minutě se ve velké šanci ocitl Pospíšil, skluzem však míč do branky neusměrnil. V 38.minutě hostující Procházka podběhl dlouhý centr, míč se dostal ke zcela volnému Pavlíčkovi a ten do prázdné zvýšil na 2:1. Vedení však domácím dlouho nevydrželo. Ve 43.minutě Svačina překonal Benčíka a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.
Druhou půli začali hosté nepřesnou střelou ve 49.minutě, domácí předvedli totéž o minutu později. V 52.minutě viděl celkem nepochopitelnou druhou žlutou kartu Mačák a domácí dohrávali v desíti. V 54.minutě kopali přímý kop hosté, k odraženému míči se dostal Krpec, ale vysoko přestřelil. O tři minuty později se po centru dostal k hlavičce opět Krpec, ale Benčík vyrazil. Hosté využívali převahu hráče v poli ke zvyšování tlaku na domácí, kteří se jen sporadicky dostávali na dostřel Litovelské brány. V 77.minutě si přece jen vypracovali šanci, Štrbík hlavičkoval k tyči, ale obránce stačil míč srazit na roh. V 82.minutě Duda vystihl špatně rozehraný přímý kop hostí, našel centrem Pavlíčka a ten pod vybíhajícím Procházkou umístil po zemi míč do branky – 3:2. V 87.minutě Štrbík získal míč na středové čáře, poslal dopředu Pavlíčka, který mu přihrávku vrátil a Štrbík z penalty zvýšil na 4:2. Dolany tak v závěru zápasu předvedli stoprocentní využití šancí a zaslouženě si připsali tři cenné body, navíc s velmi dobrým soupeřem.
Branky: 27´,38´,82´Pavlíček , 87´Štrbík – 17´Bergmann vlastní, 43´Svačina. ŽK: Horák Mačák, Duda, Pavlíček – Planička, Svačina, Kratochvíl. ČK: Mačák(Dolany) rozhodčí: Kouřil-Žufan, Zdřálek, diváků:250
FC Dolany:Benčík-Horák, Pospíšil, Mačák, Václavík(68´Hrabal), Bergmann, Štrbík, Novák, Smolák, Duda, Pavlíček(88´Zelený), trenér Jiří Navrátil
Tatran Litovel: Procházka, Planička(60´Kvapil Josef), Zavadil, Fišara, Kvapil Pavel(83´Čep), Srovnal, Svačina, Kratochvíl, Janošťák, Albert, Krpec, trenér Miroslav Večeřa

Zapsal: JUDr.Karel Čapka, zpracoval M@ch

benfika

FC Dolany "B" - TJ Huzová 2 : 3 (2:0)

branky: Martin Grossmann, Martin Liška

dorost

FC Dolany - Sokol Slavonín 10 : 1 (4:1)

branky: Michal Goldscheid 4, Daniel Samek 2, Mira Bartoš , Miroslav Šimek , Jan Vychodil , Petr Musil