31.10. FK Kozlovice

01.11.2010 07:53

Drama v Dolanech rozhodly Kozlovice v nastavení
FC Dolany – FK Kozlovice 2:3 (1:1)
Dolany – Na jedné straně obrovský smutek, rozhořčení a diskuze s rozhodčími, na druhé radost, spokojenost a úleva. V Dolanech se v neděli rozhodovalo o vítězi až v nastaveném čase.
Patnácté hrané kolo krajského přeboru přineslo dramatickou podívanou, kterou ukončil v 92. minutě kozlovický kapitán Jaromír Tomčík gólem na 3:2.
Nic naplat, že zřejmě na dlouhou přihrávku vybíhal z postavení mimo hru, sudí jeho pozici jako ofsajdovou neposoudili a hněv domácích hráčů už jim bod nevrátil.
„Myslím si, že jsme si zaloužili vítězství i bez toho gólu v poslední minutě,“ řekl po zápase hostující kouč Zdeněk Novák.
„Vyjma prvních patnácti minut, kdy jsme se rozjížděli pomaleji, jsme soupeře přehrávali. Bohužel jsme do gólového efektu nedotáhli velké množství šancí,“ litoval.
Jeho protějšek Jiří Navrátil emoce svých svěřenců krotil, sám ale křivdu cítil rovněž. „Měli jsme v 90. minutě standardku, kterou jsme dokonce zakončili. A z protiútoku dostaneme gól. Vzadu jsme to měli chytnout, ale na druhou stranu nesmí rozhodčí pustit takový ofsajd, když je někdo tři metry za obráncem, tak už to ubránit nejde,“ zlobil se.
Jeho tým šel přitom brzy v zápase do vedení, už v 7. minutě otevřel skóre Antonín Čech. Pak ale iniciativu převzali hernější Kozlovice. Po čtyřiceti minutách hry se jim to vyplatilo vyrovnávací brankou, kterou si připsal Jakub Šolin.
Ten si po změně stran přispal i druhý zářez na pažbě. Tomu předcházela akce Jiřího Kuby, jehož střelu ještě dolanský brankář Benčík vyrazil. Ale jen k Šolinovi, který v jednoduché pozici otočil vývoj utkání.
Domácí kouč Navrátil reagoval hned dvojím střídáním. Ze hry šli překvapivě dva ofenzivní hráči, Marek Duda a Lubomír Štrbík, které nahradili mladíci Šimek s Dlabalem.
„Stahoval jsem je, protože mi z jejich strany chyběl pohyb,“ vysvětloval Navrátil.
„Myslel jsem si, že když tam dám dva běhavé mladíky na lajny, tak že budeme soupeře přečíslovat, což se potvrdilo. Prohrávali jsme 1:2 a prostě jsme museli něco udělat, a Duda se Štrbíkem mě nepřesvědčili. Tím střídáním jsme Kozlovice dostali pod tlak a vynutili si územní převahu,“ řekl trenér Dolan.
Jeho tým skutečně ožil a brzy za to sklidil ovoce v podobě vyrovnávacího gólu. Ten začal už u dolanského brankáře, který chytře rozehrál na Čapka, jeho dlouhý nákop za sebe prodloužil Čech a David Holly už v tváří v tvář strážci kozlovické svatyně Mánkovi neměl problém.
„Trošku nás ta branka srazila, směrem dopředu jsme najednou nebyli tak nebezepční. To mě trošku mrzelo, ale kluci se do toho zase dostali a po zásluze vybojovali tři body. I když musím říct, že se štestím,“ hodnotil pasáž kolem vyrovnávacího gólu Novák.
Přitom nechybělo mnoho a Kozlovice mohly dokonce prohrávat, v 59. minutě chyběly Šimkově střele pouze centimetry, aby se neodrazila od Mánkovi tyče.
Utkání spělo k remíze, oba týmy se ale snažili v závěru přetáhnout tři body na svoji stranu. Povedlo se to ale až v druhé minutě nastavení kozlovickému Tomčíkovi.
„Je to pro nás velmi neštastná porážka. Nemyslím si, že bychom byli tak hrozní. Po dvojitém střídání jsme se dostali do tlaku, za stavu 2:2 jsme dali tyčku,“ kroutil hlavou dolanský kouč.
„Za nasazení musím být spokojený, kluci se snažili. Ale bohužel jsme závěr nezvládli a to rozhodlo, takže spokojení nejsme,“ doplnil Navrátil.
„Tady v Dolanech ty zápasy nebývají nikdy jednoduché. Ale věřil jsem hráčům, i když máme určitou marodku, že po tom výkonu, co předvedli doma s Přerovem, budou pokračovat v nastoleném trendu,“ liboval si naopak kozlovický kormidelník Novák.
Branky: 9. Čech, 55. Holly – 39. a 50. Šolin, 90+2. Tomčík. Rozhodčí: Válek – Molík, Hampl. ŽK: Čech – Dohnal L. Diváků: 110.
Dolany: Benčík – Čapek, Pospíšil, Novák, Václavík – Valenta, Bergmann, Holly – Štrbík (53. Šimek) – Duda (53. Dlabal), Čech (82. Hrdlička). Trenér: Jiří Navrátil.
Kozlovice: Mánek – Petráš, Tomčík, Mich. Král (81. Zezula), L. Dohnal – Matula (70. Kocfelda), J. Dohnal, Stržínek, Kaďorek – Šolin, Kuba (58. Mar. Král). Trenér: Zdeněk Novák.
Autor:Martin Dostál, DENÍK

starší žáci
Sokol Dub n.M - FC Dolany 2 : 7 (0:4)
Branky:
Foukal 3, Isakidis, Kubáček, Maduda L., Maduda T.

Vlastní vyhledávání