3.9.08 (FC Hněvotín)

22.06.2009 08:21

Hněvotínští vyškolili Dolany z produktivity

 V předehrávaném 14. kole krajského přeboru hostili dolanští fotbalisté nováčka z Hněvotína. Favoritem byli domácí, ale Hněvotínští se nezalekli řady zvučných jmen a z Dolan si překvapivě odvezli vysoké vítězství.

 

FC Dolany - FC Hněvotín 1:5 (0:3)

 

Domácí byli od prvních minut zápasu aktivnější. Tlačili hosty na jejich polovinu a udávali tón hry. Se střelbou však byli na štíru. V 11. minutě se z přímého volného kopu neprosadil Bergmann, o tři minuty později po pěkné kombinaci celého útoku poslal Smolák střelu vedle a ve 21. minutě naservíroval pěkný balon do vápna Pavlíček, ale střele Dudy z voleje chyběla přesnost. Hosté se dostali k první střele v polovině první půle a hned se mohli radovat z branky. Jan Šulc poslal do brejku brášku Jiřího, ten šel sám na gólmana Benčíka a chladnokrevně zavěsil. O pět minut později namazal Benko poměrně šťastně Fialovi a jeho technická střela si našla podruhé cestu do domácí sítě. Domácí měli šanci na korekci ve 32. minutě, ale rohový kop Bergmana poslal Pospíšil hlavou těsně nad. To hosté měli úspěšný střelecký den. Ve 38. minutě nahrál M. Vánský Jiřímu Šulcovi a ten šanci nezahodil - 0:3. Minutu po změně stran měli domácí další šanci ze standardní situace, ale po rohu Bergmana mířil Duda vedle. Hosté naplnili otřepané nedáš dostaneš a o tři minuty přidali utěšený čtvrtý gól. Po přihrávce Jiřího Šulce byl autorem perfektního padáčku Benko. V 54. minutě si domácí připsali alespoň čestný gól. Po přihrávce Dudy se střelecky prosadil střídající Kaczmarczyk. Hosty obdržený gól nijak nesrazil. Dál čekali na chybu domácích a poměrně brzy se dočkali. V 59. minutě nacentroval Jan Šulc míč do vápna a nikým nekrytý M. Vánský dal pohodlně pátý gól hostů. Závěrečná půlhodinka byla ve znamení neplodné převahy domácích. Nedařilo se jim vůbec nic. Střelu Horáka v 64. minutě dokázal gólman Romanovský vytáhnout na roh, v 75. minutě načechral Smolák míč do vápna, Novák ze dvou metrů poslal hlavičku těsně vedle a neprosadil se ani střídající Navrátil, jehož přímý volný kop z osmnácti metrů minul hněvotínskou svatyni. Hosté si tak připsali nečekané vítězství a v tabulce poskočili na druhé místo.

Branky: 54. Kaczmarczyk - 24. a 38. Jiří Šulc, 29. Fiala, 49. Benko, 59. M. Vánský. Rozhodčí: Václav Pěček. ŽK: Bez karet (!). Diváků: 100. Dolany: Benčík - Horák, Pospíšil, Mačák (65. Hrabal), Duda, Bergmann, Pavlíček (46. Kaczmarczyk), Novák, Smolák, Jorda, Hradil (60. J. Navrátil). Trenér Jiří Navrátil. Hněvotín: Romanovský - Fiala (84. Tiep Phan Thanh), Benko, Jiří Šulc, Dokoupil, Bartoš, M. Vánský, Ovad (70. Zamykal), Keluc, Jan Šulc, Novák.Trenér Radek Šindelář.

pro DENÍK zapsal a zpracoval Bob Jareš

Vlastní vyhledávání