27.3. Sokol Ústí

28.03.2011 18:24

FC Dolany – Sokol Ústí 1:3 (0:1) 

První jarní zápas se fotbalistům Dolan nepodařil úplně podle jejich představ. S Ústím prohráli na vlastním trávníku 1:3.
"Samozřejmě každá prohra mrzí, ale dnes nemám, co bych klukům vytknul,“ krčil po zápase rameny trenér domácích fotbalistů Jiří Navrátil. „Myslím, že vyhrálo spíš šťastnější mužstvo než lepší,“ doplnil.
K důležité první brance měli blíže v prvním poločase domácí. Ve 36. minutě zaběhl nováček v týmu Zapletal až k hranici malého vápna, poslal míč do ohně a tísněný Čech dokázal vystřelit, ovšem trefil jen tyč.
To hosté byli úspěšnější. Po přímém volném kopu Oravy, nepostřehla domácí obrana nacvičený signál a balón zasvištěl až za záda bezmocného Benčíka.
Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním zvrátit nepříznivý stav. První příležitost se jim naskytla v 50. minutě, ale hlavičku Pospíšila stačil gólman hostů efektně zlikvidovat. O minutu později kopal střídající Štrbík přímý volný kop, brankář Bernkopf vytáhl nebezpečnou jedovku na rohový kop.
Okřídlené „nedáš, dostaneš“ se potvrdilo i v Dolanech. V 53. minutě dostal Černotský balón od střelce úvodní branky Oravy a hosté zvýšili na 2:0.
Ani druhý gól domácí nezlomil. Tlačili se na polovinu hostů a v 64. minutě byli blízko ke skórování. Po rohovém kopu se míč přesouval ve vápně z nohy na nohu, když hosté nemohli dlouho odkopnout. Jenže ústeckou hradbu ani tentokrát Dolany nezdolaly.
V 79. minutě poslal domácí trenér Navrátil do boje dva čerstvé hráče a po dvou minutách se jednomu z nich Martinu Liškovi podařilo doklepnout do sítě přímý volný kop Štrbíka.
Domácí pak ve snaze vyrovnat, vrhli všechny síly do útoku. „Střídání se nám povedlo a vykřesali jsme naději. Měli jsme velký tlak, ale gól se nám dát nepodařilo,“ litoval Navrátil.
Naopak. V úplném závěru zapomněli domácí na zadní vrátka. V nastaveném čase neuhlídali Oravu, který nejdříve obešel posledního hráče v poli, následně i gólmana a lehounce do prázdné branky pečetil vítězství hostů.
„V závěru už jsme hráli na jednoho obránce, takže ten třetí gól už nic neřešil,“ řekl Navrátil. „Celkově to bylo bojovné utkání. Hosté hráli obětavě, svým způsobem si body zasloužili. Na druhou stranu, jak už jsem říkal, našim klukům nemám moc co vytknout,“ dodal na závěr dolanský trenér.

Branky: 81. Liška – 43. a 92. Orava, 53. Černotský. ŽK: Čech – Černotský, Skácel, Orava. Rozhodčí: Slabý – Knoll, Vachutka.
Dolany: Benčík – Šimek, Pospíšil, Václavík, Penc, Bergmann (46. Štrbík), Zapletal, Novák, Čech (79. Liška), Duda (79. Dlabal), Hradil. Trenér: Jiří Navrátil.
Ústí: Bernkopf – Dostál, Plesník, Smolka, Bagar, Skácel (90. Palacký), Páleník, Kufa (72. Škařupa), Ševčík, Orava, Černotský. Trenér: Vojtěch Bušina.

zdroj: OLOMOUCKÝ DENÍK
Vlastní vyhledávání