26.-27.9.09 FC Želatovice

01.10.2009 10:55

FC Želatovice – FC Dolany   4:2 (2:0)

Utkání začalo oboustranně opatrně s množstvím zkažených přihrávek na obou stranách. Na tvrdém a hrbolatém hřišti kombinovat moc nešlo a tak to moc ke koukání nebylo. První kloudná akce domácích přišla ve 20 minutě, to skončila střela domácích na tyči a následnou dorážkou Dlouhý poslal Želatovice do vedení 1-0. Hosté se začali tlačit před branku domácích, ale jejich pokusy končili těsně vedle domácí branky. Za nedůraz v koncovce hostů přišel ve 44 minutě trest, to krásně trefil trestňák z 18 m Němec a stanovil poločasový výsledek 2-0.
Ve druhém poločase se fotbal moc nehrál, hosté se snažili a domácí jen polehávali po hřišti. V 50.minutě nařídil rozhodčí pokutový kop a Němec se nemýlil a zvýšil na 3-0. Hosté se zdravě hecli a v 64 minutě Štrbík snížil a za pět minut byl faulován domácím brankářem Pavlíček a nařízenou penaltu sám proměnil. Za stavu 3-2 měli hosté velké šance na vyrovnání, ale když nedal Pospíšil a následně sám před brankářem domácích dal Valenta vedle, přišel trest. Pospíšil váhal s malou domů tak dlouho, až mu střídající Mackovík pomocí ruky vypíchl míč a své sólo z půlky hřiště proměnil v 74 minutě ve vedení 4-2. Domácí si kouskováním hry výsledek pohlídali a připsali si tak první vítězství v sezoně.
Branky: 20. Dlouhý, 44. Němec, 50. Němec pen., 74. Mackovík  -  64. Štrbík, 69. Pavlíček pen.
ŽK: Novák, Baďura - Horák, Pospíšil, Navrátil, Smolák   Rozhodčí: Straka
Želatovice: Novák, Smékal, Špalek, Baďura, Liška, Koplík, Jemenka(90. Hrabovský), Vrba, Dlouhý, Němec, Pekný (64. Mackovík), Trenér: Bohumil Chodil
Dolany: Benčík, Horák, Pospíšil, Bergmann, Václavík, Valenta, Penc(46. Navrátil), Novák, Smolák, Štrbík, Duda(58. Pavlíček) Trenér: Jiří Navrátil