25.-26.4.09 (TJ Jeseník)

02.07.2009 07:46

muži "A"
FC Dolany - TJ Jeseník 1 : 2 (1:1)
Už v páté minutě se Jeseníku zdařila brejková akce na jejímž konci se ocitl hostující Hanzlík a zaznamenal s přehledem vedoucí branku hostí. Hra se po první brance vyrovnala, Jeseník ale dál hrozil brejky, zejména vysunutým střelcem první branky. Ve 29.minutě se ocitl v dobré šanci Pavlíček, z otočky však mířil nad. Nepřesná byla i střela Štrbíka z 31.minuty a Bergmannovu střelu v 33.minutě kryl brankař hostí. Ve 43.minutěkapali domácí roh, k hlavičce se dostal Pospíšil, mířil však nad. V první půli se bojovalo více ve středu hřiště a do střeleckých pozic se oba celky dostávali jen těžce. To však neplatilo ve 45.minutě, kdy se do míče z 28.metrů opřel Pospíšil, míč skočil těsně před gólmanem hostí a bylo srovnáno - 1:1.
Hosty gól do šatny nezlomil, právě naopak. Už ve 48.minutě se do šance dostal Kadeřábek a bylo 1:2. Poté museli domácí ještě dvakrát hasit rychlé brejky hostů za cenu žlutých karet, které dostali ve 49.minutě Štrbík a v 51. Hrabal. V další čtvrthodině se domácí snažili zatlačit soupeře k jeho šestnáctce, ale ani Pospíšil ani Bezecný se k nadějným centrům nedostali a v 74. mířil těsně vedle i Štrbík. V 85.se dostali do přečíslení hosté, ale Hanzlík z úhlu Benčíka nepřekonal. Ještě v 90.minutě zahrávali Dolany trestný kop z 18.metrů, Bergmann však jen těsně minul. Jeseník tak získal za bojovnost velmi potřebné tři body.
branky: 45´Vojta Pospíšil - 5´Hanzlík, 48´Kadeřábek
zapsal JUDr.Čapka Karel

Benfika
Sokol Babice B - FC Dolany B  1 : 3 (1:1)
Po vítězném domácím utkání s Horní Loděnicí zajížděla Benfika k dalšímu zápasu do Babic. Po úspěšné sérii vítězných utkání se Benfice vlila nová krev do žil a do Babic přijela s jasným cílem urvat tři body. I když ze začátku tomu naše hra příliš nenasvědčovala, když jsme po gólu domácích prohrávali 1:0. To se ovšem za krátkou chvilku změnilo, když střídající pan Lišák hned z první akce po jeho příchodu na hrací plochu vsítil vyrovnávací branku. Od té chvíle se hra Benfiky viditelně uklidnila a až na pár výjimek Babice k ničemu nepustila. Soustředěnou hrou jsme se tlačily před branku soupeře a do tabulky střelců se tak mohl zapsat podruhé pan Lišák a ke konci zápasu krásnou ranou z 25 metrů pan Baras. Další dobrou zprávou byl fakt, že se do sestavy vrátili dlouhodobě zraněný pan Pišta a po dlouhé nemoci pan Fetkins, kteří zvládli odehrát celé utkání bez vážnější újmy na zdraví. A tak po tomto pohledném utkání mohl babický stadion rozechvět pokřik Benfiky o kroužících černých ptácích.
branky: Martin Liška 2, Tomáš Srovnal