24.8.08 (FK Šternberk)

22.06.2009 08:18

 

Derby v krajském přeboru vyhrál Šternberk

Dolanští začali novou sezónu o poznání lépe než tu předcházející a tak si v derby na Šternberk věřili. Hosté ovšem začali novou sezónu také solidně a v Dolanech nakonec uhráli těsné vítězství a body si odvezli domů.

FC Dolany – FK Šternberk 1:2 (1:1)

V úvodních minutách byli domácí aktivnější a několikrát ohrozili branku hostů. Chyběla však přesnější muška. Štrbík, Horák i Smolák mířili nad. Hosté se dostali do šance poprvé v 17. minutě, ale nezvládli finální přihrávku. Po přímém volném kopu Bergmana, bohužel pro domácí opět nad, měli následně další možnosti hosté. Kymlička nad domácím Chladnou nevyzrál a neuspěl ani Hlaváček. Domácí se ve 30. minutě nakonec kýžené branky dočkali. Na přímý volný kop si ve vápně vyskočil nejvýše Pospíšil a hlavou nekompromisně zavěsil. Dolanští se ovšem z vedení neradovali dlouho. Hosté srovnali ve 33. minutě rovněž po standardce. Přímý volný kop poslal za záda Chlandy Vojtášek. Po přestávce měli první šanci domácí. Pospíšil poslal do brejku Dudu, ale tomu chyběl krůček k dotažení akce. O čtyři minuty později udělala domácí obrana hrubici, k míči se dostal Hlaváček a chladnokrevně prostřelil gólmana – 1:2. Hosté byli spokojeni s jednobrankovým vedením, vyztužili obranu a cenné tři body nakonec ubránili, když postupně při střelbě neuspěl Smolák, Duda, Horák i Štrbík.

Branky: 30. Pospíšil – 33. Vojtášek, 54. Hlaváček. Rozhodčí: Josef Anýž.  ŽK: Hradil, Horák, Bergmann, Pospíšil – Andrýsek, Kymlička, Hlaváček. Dolany: Chlanda – Horák, Pospíšil, Václavík (61. Kaczmarczyk), Duda, Bergmann, Štrbík, Novák, Smolák, Jorda (74. Pavlíček), Hradil. Trenér Jiří Navrátil. Šternberk: Levá – Mudrák, Grohman, Havlík, Coufal, Šlížek, Kymlička, Andrýsek (70. Švarc – 90. Lindaur), Dušek, Hlaváček, Vojtášek. Trenér František Pitron.

Zapsal JUDr. Karel Čapka, pro DENÍK zpracoval Bob Jareš                        

foto ze zápasu zde

dorost - FC Dolany - TJ Sigma Lutín  8 : 0 (3:0)

branky: Samek Dan 2, Štěpánek Jiří 2, Čapek Michal, Vychodil Jan 2,

Vlastní vyhledávání