23.6. FC Želatovice

24.06.2013 09:11

Skvělé jaro uzavřely Dolany výhrou, těsně předčily Želatovice
FC Dolany – FC Želatovice 2:1 (1:0)

Dolany – Jako den a noc se lišily výsledky dolanských fotbalistů v jednotlivých půlsezonách. Zimní přestávku přečkal tým z Dolan na předposlední příčce a nejen trenér Máčala musel spřádat plány pro záchranu.
Udržet krajský přebor se nakonec podařilo s velkým přehledem. Dolanští získali na jaře 28 bodů, tedy téměř třikrát více než na podzim a sezonu zakončili příznačně vítězstvím.
Těsnou porážku utrpěly na hřišti nedaleko Svatého Kopečku Želatovice.
Několik nadějných soubojů sváděl v prvním poločase s hostující obranou dolanský záložník Liška, až nakonec ve 27. minutě vybojoval na hranici šestnáctky míč pro Antonína Čecha. Ten nezaváhal, chladnokrevně vypálil přímo do šibenice a poslal domácí do vedení.
„První poločas se mi z obou stran líbil, na krajský přebor to byl dobrý fotbal. Hru jsme celkem kontrolovali. Ale poté jsme soupeři přepustili hru," upozornil kouč Dolan Máčala.
Želatovicím se druhý poločas herně skutečně vydařil a šanci na bodový zisk vykřesal po přestávce Michal Caládek, který až příliš snadno unikl po levé straně a prostřelil Benčíka.
Jenže Dolanům se podařilo během čtyř minut odpovědět, hru rukou v pokutovém území potrestal z penalty Vojtěch Pospíšil.
I přesto se hosté hnali za vyrovnáním, v koncovce však selhávali. Obranným skluzem se vyznamenal Penc a čtvrt hodiny před koncem mohl srovnat útočník Chuda. Hlavou ale z vyložené pozice minul.
„Myslím, že jsme byli lepší. Měli jsme tlak, ale nedáváme branky. To je naše bolístka na jaře. První gól jsme darovali a i druhý gól byl hloupý. Ale ruka to asi byla," litoval trenér Želatovic Pavel Hošek.
Závěrečnou desetiminutovku už odehráli hosté při nejvyšším možném riziku, ale gólový efekt nepřicházel.
„Ke konci už to byla křeč, hráli jsme vabank. Museli jsme s tím něco udělat, ale dnes jsme prostě neměli štěstí," řekl Hošek.
Střelcům se nedařilo ani na druhé straně. Dolanům se sice nepodařilo dotáhnout brejkové situace, ale výsledek 2:1 zaručil domácím osmé jarní vítězství.
„Jaro se nám povedlo. Dobře jsme trénovali a uzpůsobili jsme taktiku a vyšlo nám to," okomentoval jarní úspěch Petr Máčala.
Branky: 27. Čech A., 56. Pospíšil – 52. Caládek. Rozhodčí: Juřátek – Hampl, Válek. ŽK: Koplík (Želatovice). Diváků: 100.
Dolany: Benčík – Svozil, Penc, Pospíšil, Václavík – Dlabal (53. Hradil), Valenta, Grossmann, Liška (68. Novák) – Volf, Čech A. Trenér: Petr Máčala.
Želatovice: Čech T. – Koplík, Bernard, Dostál, Zehnálek – Havlík (85. Lecián), Caládek, Němec, Matušík – Chuda, Mackovík. Trenér: Pavel Hošek.
Autor: Stanislav Heloňa/DENÍK

Vlastní vyhledávání