23.-24.4.09 (Sokol Ústí)

02.07.2009 08:01

Dolany podruhé na jaře doma vyhrály
Olomouc/ Fotbalisté Dolan na jaře dokázali doma zvítězit jen jednou. Další šanci měli ve 27. kole krajského přeboru se Sokolem Ústí. „Chtěli jsme divákům udělat radost, protože jsme na jaře vyhráli doma jen s Určicemi,“ nechal se slyšet trenér domácích Jiří Navrátil. Jeho týmu se cíl podařilo splnit, Dolany zejména za výkon v prvním poločase po zásluze zvítězily.
FC Dolany - Sokol Ústí 2 : 1 (2:1)
Do utkání měli domácí raketový start. Ve 3. minutě dostal Štrbík ideální nahrávku, byl tváří v tvář gólmanovi hostí Bernkopfovi, kterého ale pouze nastřelil. Míč se odrazil na kopačku Smoláka a ten již neměl problém s otevřením skóre. Hosté museli vzápětí poprvé střídat, za zraněného Škařupu nastoupil Pecha. Ve 25. minutě mělo Ústí velkou šanci vyrovnat, ale hlavičku Škuty zastavilo břevno.
Dolany hrály na rychlé brejky, většina akcí šla přes rychlonohého Pavlíčka. Druhou branku domácí přidali ve 35. minutě po chybě ústecké obrany. Špatnou malou domů vystihl Štrbík, obešel brankáře a do prázdné branky zvýšil na 2:0.
Hostům se podařilo ještě do poločasu vstřelit kontaktní gól. Na krásnou ránu střídajícího Pechy brankář domácích Benčík dosáhnout nedokázal.
Ve druhém dějství se již Dolany snažily neudělat chybu a hosty do žádných větších šancí nepustily. Domácí hráli spíše na brejky a zvýšit v 57. minutě, kdy bomba Horáka lízla břevno. „Hráli jsme tak, abychom udělali divákům radost. Ve druhém poločase to již ale nebylo na krásu, ale spíš na účel. Soupeře jsme k ničemu nepustili, takže to bylo zasloužené vítězství,“ řekl po utkání spokojený trenér Navrátil.
Ústí si připsalo další těsnou porážku a jejich kouč Vojtěch Bušina měl k radosti daleko. „Prohráli jsme si to vlastními chybami, na bod jsme v Dolanech určitě měli. Museli jsme v prvním poločase dvakrát střídat a to nás rozhodilo,“ upozornil.
Branky: 3. Smolák, 35. Štrbík – 43. Pecha.
Rozhodčí: Něměc – Kopecký, Vedral. ŽK: Kaczmarczyk, Hradil – Smolka. Diváků: 150.
FC Dolany: Benčík – Horák, Pospíšil, Bezecký, Ocelík (46. Škoda), Bergmann, Štrbík, Novák, Smolák (69. Kaczmarczyk), Pavlíček, Václavík (85. Hradil). Trenér Jiří Navrátil.
Sokol Ústí: Bernkopf – Sencovici, Klemš (72. Palacký), Plesník, Bagar (20. Staněk), Škařupa (6. Pecha), Páleník, Skácel, Ševčík, Smolka, Škuta. Trenér Vojtěch Bušina.