2.-3.6. Sokol Troubky

04.06.2012 09:52

Dolany vezou důležité tři body z Troubek

FK Troubky – FC Dolany 1:2 (1:1)
Sestupem ohrožené Dolany v neděli přijely na trávník desátých Troubek odehrát 28. kolo krajského přeboru v kopané mužů. Přestože domácí měli územní převahu, nezůstal jim ani bod.
Troubečtí začali náporem a hned ve 4. minutě je dostal do vedení Petráš. Hosté se z náporu oklepali a v 19. minutě srovnali. Míč se po rohovém kopu šťastně odrazil k Hollymu a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.
„V první půli jsme byli lepší. V úvodu měl ještě velkou šanci Ticháček a v závěru šel sám na brankáře Koutný. Kdybychom využily šance, tak se utkání určitě vyvíjelo jinačím směrem," pověděl trenér domácí Ivo Gregovský k první půli, která skončila výsledkem 1:1.
„Zaspali jsme úvod zápasu, kdy nás Troubky dostaly do tlaku, ze kterého také skórovaly. Postupem času jsme vyrovnali hru i skóre. Druhá půle byla naprosto stejná. Začátek jsme nějak přežili, poté se nám podařilo soupeři ve skóre odskočit, a přestože nás Troubky tlačily, vítězství jsme si už nenechali vzít," uvedl Jiří Navrátil mladší, trenér Dolan.
Vítězná trefa jeho týmu přišla v 52. minutě. Hosté se dostali do brejku, Večeřa oslovil Hollyho, a ten podruhé v utkání překonal gólmana Maráka.
„Dolany po vedoucí brance zalezly a bylo o to těžší se tam dostat. Nicméně nějaké nadějné šance jsme si ještě vypracovali, ovšem žádný z našich pokusů už neskončil v síti," litoval Gregovský.
„Hosté nebyli lepší, ale spíše šťastnější. Neproměnili jsme řadu nadějných příležitostí v obou poločasech. Velká škoda, že jsme nepotvrdili naše dvě vítězství za sebou," podotknul Pavel Němčák, vedoucí týmu Troubek.
Bylo to utkání našeho brankáře Jiřího Benčíka. Nebýt jej, asi bychom jeli domů s prázdnou," vyzvedl jeho výkon Jan Borůvka, boss fotbalového klubu z Dolan.
„Jsou to pro nás jedny z nejdůležitějších bodů. Věřím, že už jsme zachráněni," dodal Navrátil.
Troubečtí byli z porážky hodně zklamaní. „Chtěli jsme se posunout v tabulce o něco výš, nedá se ovšem nic dělat. Čekají nás poslední dva zápasy, ve kterých se budeme snažit vyválčit co nejvíc bodů," pověděl hrající trenér Ivo Gregovský, který naskočil do utkání v 80. minutě.
Branky: 4. Petráš – 19. a 52. Holly.
FK Troubky: Marák – Pospíšil, Čevela, J. Haviernik – Ticháček, P. Petráš (70. Pich), R. Haviernik (80. Gregovský), Stoklásek, Němčák – Stiskal, Koutný. Trenér: Ivo Gregovský.
FC Dolany: Benčík – Svozil, Pospíšil, Penc, Václavík – Valenta, Grossmann, Jorda, Šimek (82. Novák) – Holly, Večeřa (70. Volf). Trenér: Jiří Navrátil mladší.

autor: David Klein/DENÍK

benfika
FC Dolany - Velký Újezd 10 : 1 (4:0)
branky: Hrdlička 3, Hoza 2, Liška 2, Grossert, Musil, Máčala

Vlastní vyhledávání