2.-3.4. FK Zlaté Hory

04.04.2011 08:58

FK Zlaté Hory – FC Dolany 1:1 (1:0)

Zlatohorští fotbalisté utrpěli v boji o záchranu v krajském přeboru další citelnou ztrátu. V sobotním utkání doma s Dolany jen remizovali a nadále jsou se ztrátou na posledním místě tabulky.
Ke kýženým třem bodům nepomohla Zlatým Horám ani trefa čerstvé posily Jakuba Ihnatišina, kterého klub získal ve čtvrtek na hostování z Opavy.
Tento útočník se nakonec po hříchu stal jediný úspěšným domácím střelcem v zápase.
„Remíza je pro nás bohužel prohra. S takovým kádrem, který tu nyní máme, jsme měli Dolany porazit, jenže jsme nevyužili řadu šancí. Po zápase jsme byli moc smutní, dobrou čtvrthodinu bylo v kabině úplné ticho, mnozí z nás neměli daleko k slzám,“ prozradil zklamaným hlasem trenér Zlatých Hor Milan Biedrava.
Jeho tým má za sebou zápas dvou zcela rozdílných poločasů. Zatímco ten první sehráli domácí hráči hodně dobře, ve druhé části jim nevycházelo vůbec nic.
Lepší nástup do duelu si zlatohorští nemohli přát. Hned ve 12. minutě se po ukázkovém vyšachování obrany soupeře trefil do prázdné brány již zmíněný Ihnatišin, jehož ideální zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Charalambidis.
Úspěšný nahrávač pak šel o pět minut později zcela sám na gólmana, kterého ale trefil pouze do nohou a záhy neuspěl ve vyložené pozici Holčák.
„Ve druhé části se soupeř hodně stáhl, soustředil se hlavně na defenzivu a hrozil z rychlých nákopů za obranu, po nichž chodil do brejků,“ prozradil dále Biedrava.
A právě jeden z takových brejků využili hosté k vyrovnání.
V 55. minutě šel prudký balon do šestnáctky domácích, který nešťastnou tečí zpomalil jeden z obránců, volný hráč soupeře pak pohotově přeloboval vybíhajícího Mrlinu.
„Tady se trochu nedomluvila obrana s gólmanem, byl to dost smolný okamžik,“ mrzelo kouče Biedravu.
„Ve zbytku hry jsme se snažili protivníka zatlačit, abychom dali rozdílový gól, ale postupně to byla z naší strany stále větší křeč,“ dodal.
Přesto ještě pět minut před závěrem mohl strhnout výhru na stranu Zlatých Hor Klemsa. Jeho pokus však gólman se štěstím vyškrábl mimo tyče.
Příští týden čeká Zlaté Hory zřejmě jeden z klíčových duelů celé sezony. V derby se představí na hřišti Jeseníku, tedy celku, který je nyní rovněž ohrožen sestupem.
„Ale v Jeseníku se nám většinou dařilo. Poslední dva zápasy jsem tam jako trenér Zlatých Hor vyhrál, takže snad si tuto bilanci udržím i tentokrát,“ přeje si závěrem Milan Biedrava.
branky: Ihnatišin – Duda

zdroj: Jesenický DENÍK

benfika
FC Dolany - FK Huzová 5 : 0 (3:0)
Branky: Sklenář 2, Hrdlička, Liška, Podivínský

dorost
Doloplazy - FC Dolany 1 : 5 (0:2)
Branky: Samek 4, Hrdlička J.

žáci
FC Dolany - AD Horka 3 : 2 (3:2)
Branky: Foukal, Isakidis, Maduda L.

Vlastní vyhledávání