16.-18.6. 1.FC Přerov

24.06.2010 12:03

1.FC Přerov - FC Dolany 3:1 (1:1)

Přerov na závěr sezony porazil Dolany.
Oba týmy už před utkáním neměly ani postupové, ani sestupové starosti. V zápise o utkání se to tak z pohledu domácích hemžilo dorostenci.
Přerov prováhal začátek. Otevřít skóre mohl jeho soupeř ze samostatného úniku, ovšem gólman Bělík byl na místě. Bez šance už byl ale při lobu Dlabala v 10. minutě.
Vyrovnání se nepodařilo Bernardovi z přímého kopu, ani Polovi, ve vyložené šanci trefil pouze náruč brankáře Benčíka. Neujal se ani centr Machače pod sebe, kdy míč netrefil Kašpárek a Čechákova střela minula cíl. Hýbner vybojoval v souboji míč, přihrál Kašpárkovi, ten prodloužil Machačovi, ale jeho střela rozehnala jen zachmuřené mraky.
Nedáš - dostaneš platilo ve 27. minutě. Po nevyužité šanci dolanského Dudy se hra přesunula před hostující branku, tam našel Kašpárek Smékala a ten prostřelil gólmana Benčíka.
Po změně stran se dostali do další šance hosté, ale Bělík byl připraven. Do dvou možností, ovšem bez využití, se dostal přerovský Mrázek. Od 66. minuty hráli hosté oslabeni o Pence. Bernard poslal do samostatného úniku Kašpárka, Penc použil zápasnický chvat a rozhodčímu Vedralovi nezbylo než vytáhnout z kapsy kartu barvy Karkulčina čepečku.
Hned za dvě minuty s chutí hrající Bernard poslal opět ideální příhru Kašpárkovi. Ten šel z boku na Benčíka, a i když se jako nejlepší varianta nabízela přehození gólmana, tak Kašpárek zvolil střelu, která hostujícímu brankáři zahrála na housle a skončila až za jeho zády.
Bělíka potom vystrašily dvě střely Dolan, ale vyrovnat se přerovskému soupeři nepodařilo. Naopak v 86. minutě přišla akce na tři doteky. Výkop Bělíka, hlava Kučery a přehození gólmana Kašpárkem - 3:1. Přerov tak zakončil sezonu tříbodovým ziskem.
„Myslím si, že na opravdové šance jsme zápas vyhráli. Bohužel už se projevilo, že je konec sezony. Všichni si chtěli zahrát a tak to bylo takové volnější. Kdybychom hráli taktičtěji, tak si myslím, že bychom zápas zvládli. Po vyloučení už to pro nás bylo těžké, ale přesto jsme měli několik možností k vyrovnání,“ nechal se slyšet kouč Dolan Jiří Navrátil.
„Z naší strany to byl spíše takový profesorský fotbal bez pohybu a důrazu. Doplatili jsme na to a inkasovali. Paradoxně nás obdržená branka nakopla k lepšímu výkonu,“ říkal po zápase trenér domácí Zdeněk Novák. „Druhá půle byla oboustranně vyrovnaná a utkání jsme prakticky rozhodli až po vyloučení hostujícího stopera. Podle mě jsme vyjma prvních dvaceti minut byli v utkání lepším týmem a zaslouženě jsme zvítězili,“ doplnil Novák.
Branky: 68. a 84. Kašpárek, 27. Smékal - 10. Dlabal. Rozhodčí: Vedral, Knoll, Vodák. ŽK: Bergmann, ČK: Penc (oba Dolany). Diváků: 100.
Přerov: Bělík - Zatloukal, Hýbner, Hrabal, Matyáš (67. Kučera) - Čechák (57. Baran), Bernard, Pola, Machač - Kašpárek, Smékal (46. Mrázek). Trenér: Zdeněk Novák.
Dolany: Benčík - Horák, Pospíšil, Penc, Václavík - Bergmann, Dlabal, Sekel(46. Novák), Valenta - Duda, Schmidt. Trenér: Jiří Navrátil.

benfika
FC Dolany - Sokol Mladějovice 3 : 1 (1:0)
Benfika měla na programu také pouze dohrávku a s třetím mužstvem tabulky si poradila překvapivě lehce. Výhra jí stačila na konečné osmé místo.
Branky: Bódi, Podivínský, Sklenář - Nevěřil

dorost
FC Dolany - FC Hněvotín 3 : 1 (3:1)
Odložené utkání se stalo také korunovací letošního dorosteneckého okresního přeborníka. Borci převzali pohár a pak stihli ještě porazit Hněvotín.
Branky: Vychodil , Šimek, Štěpánek J.

Vlastní vyhledávání