18.-19.4. (TJ Zlaté hory)

02.07.2009 07:45

muži "A"

TJ Zlaté Hory - FC Dolany 2 : 1 (2:0)

V roli favorita cestovali až na severní cíp našeho regionu fotbalisté Dolan. Jejich sen o zisku tří bodů se ale rozplynul už v prvním poločase.
Jako první rozvlnil síť domácí Charalambidis po půlhodince hry. Deset minut po něm zvyšoval na 2:0 Sklenařík. Ve 44. minutě šel navíc dokonce zcela sám na brankáře hostí znovu Martin Sklenařík, ale situaci vyřešil zbytečnou kličkou, po níž domácí zahrávali pouze rohový kop.
Nevyužitá šance mohla tým Zlatých Hor mrzet hlavně krátce po přestávce, kdy Dolany snížily na 2:1 a rázem ovládly hru.
"Protivník se stále častěji tlačil před naši branku a v 85. minutě trefil dokonce tyč. Tady při nás stálo štěstí. Taktickým střídáním v závěru se nám ale podařilo rozkouskovat hru a těsný výsledek udržet," uvedl trenér Zlatých Hor Milan Biedrava.
Branky: 28. Charalambidis, 38. Sklenařík - 52. Pavlíček.
Zlaté Hory: J. Sklenařík - Karlík, Žáček, Cundrla, Vojtek, Andráško (89. Šmoldas), Šos, Moravec, Grimm (87. Husveth), M. Sklenařík, Charalambidis (80. Sadlek).
Dolany: Chlanda - Horák, Pospíšil, Bezecký, Ocelík - Bergmann, Štrbík, Novák, Smolák, Duda (10. Pavlíček), Václavík.
zdroj: Olomoucký Deník

Benfica

FC Dolany - Sokol Horní Loděnice 3 : 1 (2:1)

S Lukášem Chlandou v bráně a s velkým nadšením nastoupili hráčim Benfiky do utkání se sousedem v tabulce. Už ve 22.minutě se trefil Lukáš Zelený a  o dvě minuty později přihrával stejný hráč na druhou branku. Střelcem byl Jiří Král. Loděnice se do poloviny poločasu k výraznější šanci nedostala. Až v 52.minutě centr před branku nešťastně tečoval Honza Béňa a hosté šli do kabin s jednobrankovým mankem. Druhá půle už byla vyrovnanější a hrál se vcelku pohledný fotbal který se musel téměř dvěma stovkám diváků líbit. Pojistka přišla v 77.minutě, kdy brankář hostí vyrazil Kamarádovu střelu jen před sebe a Martin Brzokoupil přes ležícího gólmana spečetil výsledek.
branky: Lukáš Zelený, Jiří Král, Martin Brzokoupil