16.-17.6. Sokol Konice

19.06.2012 06:23

Dolany prohrály v Konici, výborné jaro jim to ale nezkazilo

Sokol Konice – FC Dolany 1:0 (1:0)

Konice – Už jen z povinnosti se dohrávaly zápasy 30. kola olomouckého krajského přeboru.
Fotbalisté Konice se s ročníkem 2011/2012 rozloučili vítězstvím 1:0 s Dolany, kterým ani prohra nemohla pokazit dojem z výborného jara, v němž utekly doslova hrobníkovi z lopaty a přes podzimní zisk osmi bodů se v soutěži dokázaly zachránit.
„Byla to strašně těžká startovací pozice," přitakal trenér Dolan Jiří Navrátil.
„Bylo potřeba hráče mentálně uklidnit, přece jen psychika pracuje, když máte tak málo bodů a víte, že potřebujete vyhrát každý zápas. To se nám povedlo a za to jsem klukům moc poděkoval," vrátil se k průběhu jarní části, ve které jeho tým získal jednadvacet bodů, stejně jako jeho nedělní soupeř z Konice.
Její kouč Roman Jedlička i přes závěrečnou výhru spokojeností nepřekypoval.
„V podstatě není co hodnotit. Vyhráli jsme 1:0, ale jinak to byl fotbal o ničem. Všechny to pak už nudilo," okomentoval po svém zápas, jenž rozhodl ve 33. minutě z dorážky Bořivoj Petrů.
Podle Navrátila se jednalo o jasný ofsajd.
„Dali tam nějakého mladého chlapce, který se to teprve učí. Každý uděláme chybu a já si za celý rok na rozhodčí nestěžoval. Ale před tou brankou byl ofsajd asi deset metrů a já nechápu, že ho nikdo neviděl," krčil rameny.
I on si všiml, že se utkání hrálo velmi bezstarostně a bez nervů.
„Nepotřebovali jsme vyhrát, oni také ne, takže se hrálo bez zábran. Byl to takový kombinační fotbal, který se ale musel líbit," podotkl Jiří Navrátil.
Domácí tým se díky nejtěsnější výhře posunul na konečnou čtvrtou příčku. Je to úspěch či zklamání? Těžko říct.
„Na nějaké celkové hodnocení je ještě brzy. Nejdřív to musíme probrat na klubové schůzi. Cíle se nesplnily, ale ze čtvrtého místa zase nemůžeme být zklamaní," doplnil Roman Jedlička.
Branka: 33. Petrů. Rozhodčí: Kašpar – Vičar, Vodák. Diváků: 110.
Konice: Kmecik – Cetkovský, Rus, Řehák, Růžička – Schön, Petrů (84. P. Křeček), Klobáska, Bednář, Směták – Novotný. Trenér: Roman Jedlička.
Dolany: Benčík – Valenta, Pospíšil, Penc, Václavík – Večeřa, Grossmann, Jorda (46. Bergmann), Šimek – Holly, Duda (80. Dlabal). Trenér: Jiří Navrátil.
Autor: Martin Dostál/DENÍK

benfika
FC Dolany - TJ SSt Hraničné Petrovice 5 : 1 (2:1)
Branky: Hoza, Hrdlička, Liška, Musil, Pospíšil

Vlastní vyhledávání