15.11.08 (FC Kralice na Hané)

26.06.2009 09:09

FC Dolany - FC Kralice 3 : 2 (1:1)

Hosté se sice v prvním poločase ujali vedení po ojedinělém útoku ale to bylo z jejich strany vše. Do poločasu se skoro nedostali z vlastní poloviny, bohužel naše útočná snaha se míjela účinkem. Vyrovnání přišlo až po faulu v šestnáctce, kdy z penalty vyrovnal Bergmann.
Druhá půle začala ve stejném duchu. Vedení jsme se dočkali po krásném přímém kopu z dvaceti metrů, jehož autorem byl opět Bergmann. O chvíli později se trefil Duda a vypadalo to na výrazné vítězství. Domácí ale třetí branka ukolébala a více prostoru dostali hosté, kteří sice vyrovnali hru ale na dostřel naší branky se dostávali jen sporadicky. Po hrubici naší obrany sice snížili těsně před koncem na rozdíl branky, ale do závěrečného náporu je domácí hráči nepustili a žádné drama se nekonalo.
branky: Jan Bergmann 2, Marek Duda

Pro zajímavost ještě komentář z Prostějovských novin :

Kralice uzavřely podzim porážkou v Dolanech
FC Dolany - FC Kralice na Hané 3:2 (1:1)
Branky Kralic: 19. Z. Petržela, 88. Valtr. Rozhodčí: Žufan – Krpec, Zdřálek. ŽK Kralic: Kofroň, Liška. Diváků: 80. Sestava Kralic: Kofroň - Répal (46. Neoral), O. Petržela (78. R. Petržela), Ohlídal, Smýkal, Losman - Valtr, Růžička, Liška, Trnavský - Z. Petržela (46. Lehký). Trenér: Zdeněk Chytka.
Kraličtí fotbalisté narazili v posledním utkání letošního podzimu, které se uskutečnilo v rámci předehrávaného 17. kola Přeboru Olomouckého KFS na historicky neoblíbeného soupeře z Dolan. Navíc je los zavál na půdu soupeře, který v domácím prostředí rozdává body jen v ojedinělých případech. Statistika vzájemných zápasů těchto dvou soupeřů stavěla do role jasného favorita Dolanské. V rámci posledních dvou soutěžních ročníků, včetně toho letošního měli Kraličtí s tímto protivníkem bilanci dvou remíz, tří proher a žádného vítězství. To se nezměnilo ani po sobotě, kdy domácí porazili svého „oblíbeného“ soupeře 3:2.
Kralice se sice ujaly vedení, ale ještě do poločasu Dolany z diskutabilní penalty srovnaly krok. Po změně stran pak přidali domácí další dvě branky, když střelecký účet zápasu stanovil až dvě minuty před koncem Valtr.
Hostující lodivod Zdeněk Chytka, při vědomí kvalit soupeře stanovil v Dolanech vyloženě defenzivní taktiku s pěti obránci a jen jedním hrotovým útočníkem. Se zahuštěným středem hřiště si domácí plejeři nedokázali dlouhé minuty poradit a navíc Kraličtí hrozili rychlými brejky. Z jedné takové akce se také ujali hosté vedení. V 1í. Minutě nacentroval ze strany míč do šestnáctky Répal, domácí obránce míč jen přizvedl a za ním naskakující Z. Petržela hlavou zavěsil - 0:1. Při vědomí jednobrankového náskoku pokračovali hosté v opatrné defenzivě, se kterou si soupeř nevěděl rady. Tato taktika vycházela až do 32. minuty, kdy se pískala rozporuplná penalta, po které bylo hodně rušno. Dolanský Štrbík si pokopl dlouhý míč, u kterého byl dříve Kofroň. Domácí hráč však přes něj přepadl a sudí se nerozpakoval fouknout do píšťalky - 1:1. Vyrovnávací branka zvedla Dolanům notně sebevědomí, které přetavily ve druhém dějství ve dvě branky. Nejprve využili zbytečnou ztrátu míče O. Petržely, aby následně skóroval Duda pro změnu po minele Smýkala na 3:1. Kraličtí začali hrát vabank, ale přes určitou územní převahu kontaktní branka nepřicházela. Stalo se tak až dvě minuty před koncem, kdy Růžička poslal do brejku Valtra, jemuž se podařilo střelou podél padajícího gólmana snížit na 3:2. Bohužel z pohledu hostujícího týmu se tak stalo až příliš pozdě a tak si na protržení série čtyř po sobě jdoucích utkání bez výhry budou muset Kraličtí počkat minimálně do prvního jarního utkání. „Dnešní utkání jsme prohráli vyloženě vlastními chybami. Oproti předcházejícím zápasům snesl náš výkon určitě přísnější měřítko, ale Dolany jsou pro nás asi zakleté. Tohoto soupeře jsme neporazili ani nepamatuji,“ krčil rameny nad kouzlem soupeře trenérský doyen ve službách Kralic na Hané Zdeněk Chytka. -zv-