13.9. FC Hněvotín

26.10.2014 17:03

Hněvotín mohutně dotahoval a nakonec s Dolany vydřel bod

FC Hněvotín – FC Dolany 2:2 (1:2)

Hněvotín/Dolany – Bod za bojovnost vydřeli v krajském přeboru fotbalisté Hněvotína. Proti Dolanů, doma prohrávali už 0:2, v závěru zápasu se jim ale podařilo vyrovnat.

„Pocity mám rozporuplné, když jsme vedli o dva góly. Musím ale říct, že domácí si asi tu remízu zasloužili. Ve druhém poločase byli lepší," uznal trenér Dolan Petr Máčala.

Ale popořádku. Dva rohy Dolan krátce za sebou poslaly hosty do výhody. Na první si dobře naběhl na přední tyč Surzyn. Druhý srazila ve zmatku za záda brankáře Běhalíka sama hněvotínská obrana.

„V prvním poločase jsme byli lepší. Hegr a Holásek měli další šance. Kdybychom je dali, asi by bylo rozhodnuto," mínil Máčala.

Klíčovým okamžikem se ukázala být kontaktní branka Novotného ze 44. minuty. Domácí Hněvotín se nadechl a zápas se začal pomalu obracet na jeho stranu.

„Byl to důležitý moment. V poločase jsme si řekli, co a jak hrát a najednou jsme měli víc ze hry. Dolany jsme skoro nepouštěli za polovinu," říkal o druhém dějství trenér Hněvotína Ivo Lošťák.

Vyrovnání přišlo znovu po standardní situaci. Centroval Duda a balon za brankovou čáru se podařilo dostat stoperu Lánerovi.

„Mohli jsme pak dokonce výsledek úplně otočit, ale Kryl bohužel nedal," podotkl Lošťák. „S remízou ale musíme být spokojení, když jsme dotahovali. Máme úzký kádr, takže mě ani nepřekvapuje, že máme výsledky jako na houpačce," připomněl hněvotínský kouč senzační vítězství na Nových Sadech a následný debakl v Litovli.

S remízou nakonec budou spokojení i v Dolanech. „Je to bod z venku a ten se počítá. Samozřejmě to po takovém průběhu zamrzí, když nevyhrajete, ale domácí dali dva góly a bod si zasloužili," zopakoval kouč Dolan.

Branky: 44. Novotný, 80. Láner – 20. Surzyn, 30. vlastní. Rozhodčí: Jelínek – Vedral, Kopecký.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil (75. Šenkyřík), Šulc, Láner, Novák – Kryl, Schinneck, Skoumal, Karabina (55. Veselský) – Duda, Novotný. Trenér: Ivo Lošťák.

Dolany: Benčík – Valenta, Penc, Novák, Surzyn – Holásek (83. Hradil), Lasovský, Bergmann, Grossmann (77. Liška) – Hegr (68. Jašek), Bednář. Trenér: Petr Máčala.

Vlastní vyhledávání