13.-14.6.09 (FK Mikulovice)

02.07.2009 08:05

muži
FC Dolany - FK Mikulovice 2 : 3 (1:1)
Hned dvě penalty dokázali zahodit fotbalisté postupujících Mikulovic na půdě Dolan. I přesto si nakonec z Olomoucka odváží výhru 3:2. Utkání přihlížel i gólman Slavie Praha Martin Vaniak, který do Dolan přijel ukázat mistrovský pohár.
Domácí šli do vedení zásluhou Dudy už v 10. minutě. Gólem do šatny srovnal stav Píca, který po změně stran přidal i svůj druhý a vedoucí gól. Třetí branku Mikulovic vstřelil aktivní Onciul, který využil chyby brankáře Benčíka. Dolany už stihli jen korigovat stav na 2:3 z pokutového kopu, který proměnil Pavlíček.
„Utkání přineslo fotbal velice dobré úrovně. Oběma celkům již o nic nešlo a hrálo se tak bez zbytečných emocí s řadou šancí na obou stranách. O ten gól jsme ale asi byli lepší,“ okomentoval ve zkratce střetnutí mikulovický kouč Antonín Mura.
Pokud by se poté vyhlašoval titul „smolař zápasu“, bez pochyby by si ocenění odnesl mikulovický Tomáš Reinold. Ten ve 49. minutě hry nejprve vystřídal svého spoluhráče Procházku, na hřišti ale vydržel pouhých šest minut. Po dvou žlutých kartách, nejprve za faul a následně za ruku, totiž vyfasoval automaticky červenou a v 55. minutě musel putovat předčasně do sprch.
Branky: 10. Duda, 88. Pavlíček (p. k.) – 43. a 50. Pica, 75. Onciul. Rozhodčí: Kouřil – Tomeček, Zdřálek. ČK: Reinold(Mikulovice). Diváků: 300.
Mikulovice: Mrlina – Burian, Karakasidis, Křivan, Procházka (49. Reinold), Ganaj, Hoffmann, Stavinoha (46. Hymr), Onciul, Klemsa, Pica (78. Čuj). Trenér: Antonín Mura.
Dolany: Benčík – Hradil (Škoda), Pospíšil, Horák, Bezecný – Novák, Bergmann, Vaculík (Smolák) – Duda, Pavlíček, Štrbík. Trenér: Jiří Navrátil.