11.-12.9. FC Želatovice

14.09.2010 06:19

FC Želatovice – FC Dolany 1:1 (0:0)

V dalším kole krajského přeboru v neděli přivítali želatovičtí fotbalisté na svém trávníku Dolany. Branky padaly až v závěrečných minutách, a to na každé straně po jedné.
Do první šance se dostal domácí Liška, trefil ale pouze nohy brankáře Benčíka. Poté se dlouhou dobu hra odvíjela zejména ve středu hřiště. Až ve 28. minutě se dostali do své první větší příležitosti i Dolany, ale Sova tvrdou střelu z hranice vápna vyrazil. Stejně tak si vedl i ve 45. minutě, kdy obdobným způsobem zlikvidoval pokus Štrbíka.
Ve druhé půli se prezentoval po rozehrané standardní situaci tvrdou ranou z 35 metrů Dlouhý, jeho střela ale směřovala těsně vedle. V 52. minutě mohli jít do vedení hosté, jenže pokus Štrbíka z hranice vápna zastavilo břevno. V 71. minutě Dolany pohrdly obrovskou příležitostí, když po centru ze strany minul na zadní tyči nikým neatakován hostující hráč prázdnou branku. O tři minuty později měl první gól na kopačce želatovický Koplík, ale jeho pokus skočil na tyči.
Diváci se první branky dočkali až v 83. minutě, o kterou se postaral krásným angličanem z dvaceti metrů želatovický Němec. Jenže o tři minuty později bylo vyrovnáno. Domácí nedokázali odvrátit míč po standardní situaci a po opakovaném centru překonal Sovu hlavou Horák.
Tři body pro Želatovice měl na kopačce v nastaveném čase Dlouhý, který postupoval sám na branku, ale trefil pouze nohy padajícího Benčíka.
„Bylo to utkání z obou stran kvalitní se zaslouženou dělbou bodů. V závěru jsme sice mohli vstřelit vítěznou trefu, ale nebýt úspěšných zákroků brankáře Sovy v první půli, mohli jsme i prohrát,“ řekl k utkání Bohumil Chodil, kouč Želatovic.
Branky: 83. Němec – 86. Horák.
FC Želatovice: Sova – Figur, Menšík (64. Pekný), Vrba, Řehák – Koplík, Hetych, Dlouhý, Jemelka (72. Němec) – Liška, Zehnálek (67. Smékal).
FC Dolany: Benčík – Schmidt, Smolák, Václavík, Horák, Bergmann, Štrbík (68. Dlabal), Novák, Valenta, Duda (89. Čapek), Čech.

benfika
FC Dolany - TJ Tršice 4 : 0 (2:0)
Branky: Hoza Martin, Kamarád, Liška, Podivínský

dorost
Sokol Chomoutov - FC Dolany 2 : 1 (1:1)
branka: Štěpánek Jiří

starší žáci
FC Dolany - Sokol Paseka 2 : 7 (0:3)
Branky: Foukal 2

Vlastní vyhledávání