11.-12.4.(Sokol Určice)

02.07.2009 07:43

Muži "A"

FC Dolany - Sokol Určice 4 : 1 (1:0)

Domácí Dolany se chtěly v tabulce krajského přeboru dotáhnout na lépe postavené mužstvo Určic. Dopomohl jim k tomu výborným výkonem záložník Lubomír Štrbik, který navíc vstřelil dvě branky.
Dolany se ujaly iniciativy hned ze samého začátku utkání. Ve 2. minutě se za obranou zjevil Štrbík, ale gólmana Nejezchleba nepřehodil. O chvíli později Smolák netrefil ve výhodné pozici.
Domácí Dolany se ale dočkaly v 15., kdy po pěkné spolupráci útočníků dostal míč Štrbík, a ten již se zakončením problém neměl. Domácí byli na koni, hosté se dostávali do blízkosti brankáře Chlandy spíše sporadicky, ale ani Ullmann, ani Burget své nadějné šance nevyužili.
Dolany mohly vedení do poločasu ještě zvýšit, v další šanci byl Štrbík a těsně před poločasem Novák, hosté již ale nekapitulovali a do kabin se šlo za stavu 1:0.
Do druhého dějství vstoupili lépe hosté z Prostějovska. V 53., se dostal do vápna Trajer, domácí gólman ho srazil a Určice kopaly penaltu. Míč si postavil Ullmann a bylo vyrovnáno. Hosté měli nadále více ze hry a v prvním poločase nevýrazný tým, mohl dokonat obrat zápasu. Tak se ovšem nestalo, domácí se zvedli a v 66. měli možnost zahrávat rohový kop.
Ve zmatku před brankou se nejlépe zorientoval Bergmann a se štěstím vrátil vedení na domácí stranu. To byla voda na mlýn pro dolanské hráče, hosté hru otevřeli a nastal tak prostor pro brejkové situlace.
V 69. se míč z kopačky Dudy zastavil o břevno brankáře Nejezchleby. Rozhodnutí přišlo v 76. To si míč k zahrání standardní situlace postavil nejlepší hráč zápasu Štrbík a výstavní ranou vymetl šibenici.
„Jeho pohotovost, zakončení a kopací technika se projevila,“ ohodnotil výkon špílmachra trenér Navrátil. V závěru byl k vidění útočně laděný fotbal z obou stran, ale byli to domácí, kteří přidali Určicím čtvrtý dárek na cestu domů.
V 88. po přečíslení obrany nahrál Duda střídajícímu Pavlíčkovi, a ten uzavřel skóre na konečných 4:1.
„Byl to vyrovnaný zápas na těžkém terénu. O technickém kombinačním fotbale se v těchto fázích moc mluvit nedalo, ale my jsme potřebovali body, takže jsme s vítězstvím velice spokojeni. Za stavu 1:1 jsem začínal mít strach, ale rozhodla naše vůle po vítězství,“ zkonstatoval trenér domácích.
Dolany se tak v tabulce dotáhly na svého soupeře, rozdíl je pouhý jeden bod. „Měli jsme na lepší výsledek, zejména začátek druhého poločasu se vydařil. Rozhodla ta šťastná branka po rohovém kopu,“ krátce zhodnotil zápas trenér Určic Kovář.
Branky: 15. a 76. Štrbík, 66. Bergmann, 88. Pavlíček – 53. Ullmann z pen. Rozhodčí: Klíma. ŽK: Smolák, Štrbík, Pospíšil, Bergmann. Diváků: 200.
Dolany: Chlanda – Horák, Pospíšil, Bezecký, Ocelík, Bergmann, Štrbík, Novák, Smolák, Duda, Škoda (64. Pavlíček). Trenér Navrátil.
Určice: Nejezchleb – Macourek, Mlčoch, Kroutil, Blaha (73. Javořík), Vaněk, Mikeš, Burget (73. Laník), Havlena (87. Fréhar), Trajer, Ullmann. Trenér Kovář.
zdroj: Olomoucký Deník