11.-12.10 (1.FC Přerov)

26.06.2009 08:32

Dolany vyhrály v Přerově perfektní koncovkou
Olomouc/ Ve dvanáctém kole krajského přeboru se v krajském přeboru střetli sousedé ze středu tabulky. Hosté lepší střelbou ve druhé půli porazili domácí celek a v tabulce se přehoupli do horní poloviny.

1.FC Přerov – FC Dolany 0:3 (0:0)

Hosté měli mírně navrch celé utkání, ale brankově se dokázali prosadit až po přestávce. V první půli měl první šanci Štrbík po přihrávce Pavlíčka, ale mířil vedle. Také u druhé šance byl Štrbík. Na polovině domácích byl faulován, ale jeho přímý volný kop ze třiceti metrů se mezi tyče nevešel. Ve 30. minutě měl velkou šanci domácí Jemelka. Dostal se s míčem sám před gólmana Benčíka, ale neuspěl. V závěru první půle střílel Duda, mířil však nepřesně a stejně se dařilo Bergmanově hlavičce po centru Nováka. První gól tak přišel až po přestávce. Smolák se v 52. minutě dokázal u pomezní čáry prosadit přes obranu domácích, odcentrovat na nabíhajícího Dudu a ten se nemýlil – 0:1. O jednobrankové vedení mohli hosté přijít v 86. minutě, kdy se dostal do šance Liška. Jeho střela po zemi však mířila vedle. Definitivní rozhodnutí o vítězství Dolanských přišlo v následujících dvou minutách. Nejdříve Štrbík krásnou přihrávkou našel Pavlíčka a ten se v tváři tvář brankáři nemýlil. Stejný hráč se gólově prosadil o minutu později a zasadil domácímu týmu definitivní K.O. Dolanští si tak připsali druhé tříbrankové vítězství na hřišti soupeře, Přerov nejtěžší domácí porážku v této sezóně.
Branky: 87. a 88. Pavlíček, 52. Duda. Rozhodčí: Radomír Krpec.  ŽK: Pola, Mrázek – Pospíšil.
Přerov: Fikr – Schlehr, Hýbner, Hrabal, Bernard, Václavíček, Jemelka, Střelec, Liška, Pola (68. J. Matyáš), Mrázek (76. Smékal). Trenér L. Ditrich.
Dolany: Benčík – Václavík, Pospíšil, Mačák (55. Hrabal), Pavlíček, Bergmann, Štrbík, Novák, Smolák, Duda, Hradil. Trenér Jiří Navrátil.