10.5.09 (1.FC Přerov)

02.07.2009 07:49

muži "A"
FC Dolany - 1.FC Přerov 1 : 3 (0:1)

Hráči Přerova dokázali v 25. kole krajského přeboru zvítězit na hřišti Dolan. Vybudovali si dvoubrankový náskok, který si nakonec udrželi i ve vypjatém závěru. Domácí se hodně zlobili na rozhodčího, který mimo jiné vyloučil jejich kapitána Pospíšila.
Hosté z Přerova ohrozili domácí branku již po deseti minutách hry, kdy břevno orazítkoval Bernard, domácí odpověděli vzápětí střelou do tyče. Přerov byl za aktivní vstup do utkání odměněn ve 28. minutě, kdy po centru Gřešáka první branku zápasu vstřelil Jemelka.
Domácí mohli srovnat těsně před poločasem, ale to by jim v cestě nesmělo stát břevno Fikrtovy branky.
Ve druhém dějství se opět nejdříve prosadili hosté, Bernard se v 58. minutě po nahrávce Kašpárka nemýlil. Dolany se snažili za každou cenu srovnat, hru otevřeli, a hosté tak mohli chodit do brejků.
Domácí měli smůlu, když potřetí orazítkovali konstrukci přerovské branky: ze standardní situace trefil břevno Štrbík. Gólu se ale dočkali v 83. minutě, když po rohovém kopu hlavou snížil kapitán Pospíšil.
Zápas gradoval a tekly nervy. Domácí spílali rozhodčímu, který několika spornými výroky rozhněval domácí hráče i tribuny. Červenou kartu viděl domácí kapitán Pospíšil.
Hosté si v dramatickém závěru pojistili vedení, v 85. minutě Schlehr pečetil na 1:3.
„Pro nás bylo důležité, že jsme si vytvořili náskok, který jsme chtěli udržet a využívat rychlých protiútoků. Důležitá byla naše třetí branka, která to zchladila. Nebýt ní, tak hrozilo, že domácí vyrovnají,“ zhodnotil zápas trenér hostů Ditrich.
Branky: 83. Pospíšil – 28. Jemelka, 58. Bernard, 85. Schlehr. Rozhodčí: Niederle, Krobot, Molík. ŽK: Štrbík, Kaczmarczyk. ČK: Pospíšil. Diváků: 150.
Dolany: Benčík – Horák, Ocelík, Pospíšil, Bezecký, Bergmann, Štrbík, Škoda, Smolák, Kaczmarczyk, Václavík. Trenér: Jiří Navrátil.
Přerov: Fikr - Gřešák, Bernard, Matyáš P., Schlehr, Hrabal, Jemelka (75. Holub), Kašpárek (90. Matyáš J.), Liška, Pola (83. Novotný), Mrázek. Trenér: Lubomír Ditrich.