1.-2.5 Sokol Štíty

02.05.2010 16:35

Sokol Štíty - FC Dolany 0 : 1 (0:1)

Domácí sice měli slušný nástup do zápasu a dlouhých dvacet minut svého soupeře svírali v tlaku, jenže nevyužili své šance a zákonitě přišel trest.
Těsně před poločasem hosté ve 44. minutě z jediného rohu vytěžili rozhodující branku zápasu, když domácí neuhlídali volného protihráče na zadní tyči.
O přestávce tak v kabině Štítů padla z úst trenéra řada ostrých slov. Herní projev domácích se pak po přestávce zlepšil, ale co naplat, gólu v síti hostů se nedočkali.
Jen ve druhém dějství měl štítecký celek pět standardek z dobrých pozic, ale brankáře Dolan z nich prakticky neohrozil.
Hosté naopak několikrát zahrozili z rychlých brejků, při nichž se musel vytáhnout Gruntorád.
V samotném závěru mohl alespoň vyrovnat Janků, bohužel pro domácí trefil ze slibné šance pouze tyčku.
„Zklamání po tomto zápase je obrovské, měli jsme duel zvládnout. Teď již nemůžeme na nic čekat a asi budeme muset něco změnit. Hlavně doma, kde se nám dlouhodobě daří, si nemůžeme dovolit ztrácet body,“ konstatoval krátce manažer štíteckého klubu Petr Žerníček.
„Jeli jsme do Štítů s pokorou. Věděli jsme, že domácí mají bouřlivé fanoušky, kteří je umějí namotivovat. I proto jsme sáhli ke hře se dvěma útočníky, přestože normálně hráváme na tři,“ řekl trenér Dolan Jiří Navrátil.
„Hlavně jsme nechtěli dotahovat, jako se nám to stalo třeba ve Šternberku, takže jsme se zaměřili na obranu a rychlé protiútoky. Taktika nám vyšla. Škoda, že jsme ve druhém poločase nepřidali z brejků nějaký další gól, ale jsme rádi i za 1:0,“ doplnil.
Pro Štíty to byla teprve druhá domácí porážka v tomto ročníku krajského přeboru, když naposledy na svém hřišti nováček nebodoval v podzimní části proti Mohelnici
Branka:35. Schmidt. Rozhodčí: Rýpar, Štětka, Válek. Diváků:130.
Dolany: Benčík – Horák (85. Novák), Pospíšil, Penc, Václavík – Sekel (46. Duda), Okleštěk, Valenta, Schmidt – Štrbík (55. Dlabal) – Pavlíček. Trenér: Jiří Navrátil.
zdroj: Šumperský a Olomoucký deník

benfika
FC Dolany - Sokol Babice B   0 : 0

dorost
AD Horka - FC Dolany 0 : 5 (0:3)
Branky: Hrdlička 3, Čapek, vlastní

mladší žáci
FC Dolany - FK Šternberk 8 : 0 (2:0)
Branky:
Maduda T. 3, Foukal 2, Langer 2, Kubáček

Vlastní vyhledávání