Ve Chválkovicích vyhrály potřetí v historii Dolany

03.08.2009 06:45

Olomouc/  V tradičním termínu se ve Chválkovicích uskutečnil již 37. ročník fotbalového turnaje – Memoriál Miloslava Mikšíka. V sobotu se hrálo o finále a zápasy skončily dle předpokladů, v neděli se bojovalo o konečné umístění. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen dolanský Adam Novák.   Tady jsou fotky ze soboty

FC Dolany – Slovan Černovír 5:0 (1:0)

Úvod turnaje obstaral duel papírového favorita z Dolan s účastníkem I.B třídy Slovanem Černovír. Hned na začátku utkání měl dvě solidní šance dolanský Jakub Kaczmarczyk, ale ve druhé minutě trefil hlavičkou tyč a v deváté minutě poslal pěkný centr volejem vysoko nad. V 18. minutě nevyužil chybu černovírského gólmana Duda, jeho technická střela jen těsně minula tyč. Udeřilo v začínající 30. minutě. Po přihrávce Valenty pohodlně skóroval Štrbík. Další branky se urodily až po přestávce. Nedůrazný Šubrt dovolil v 63. minutě Novákovi vystřelit a ten svou šanci dokonale využil. V 70. minutě Smolákův centr s přehledem proměnil opět Novák. O šest minut později fauloval Šubrt ve vápně dolanského Štrbíka a následným pokutovým kopem završil svůj hattrick a výsledek na 4:0 opět Novák. Tečku za zápasem udělal v 83. minutě Valenta, který si obloučkem vychutnal Očenáška v brance Černovíra.
Branky: 63, 70. a 76. (p.k.) Novák, 29. Štrbík, 83. Valenta. Rozhodčí: Pavel Ženožička. Diváků: 400.
Dolany:
Benčík – Schmidt, J. Kaczmarczyk, Bezecný, Okleštěk, Bergmann, Štrbík, Novák, Valenta, Duda, Hradil, (Václavík, Grézl, Smolák, Sekel, M. Kaczmarczyk). Trenér Jan Borůvka.
Černovír: Očenášek – Murárik, Kuba, J. Špička, Géc, Petrů, Láner, Zálešák, Chudáček, Novotný, Janošták jun., (Šubrt, Fojtík, A. Špička, Baran). Trenér Martin Suchánek.

SK Chválkovice – FK Nové Sady 0:2 (0:1)

Ve druhém sobotním utkání byl favoritem účastník I.A třídy FK Nové Sady. Domácí sice statečně odolávali techničtějším Novosadským, ale jejich střeleckým pokusům chyběla razance i přesnost. To Novosadští byli šťastnější. Jejich dvě šance z úvodu ještě nevyšly, když Kryl mířil ve 14. minutě těsně vedle a stejně neúspěšný byl ve 21. minutě Ronza. Podobě se dařilo i domácímu Kováčovi ve 30. minutě. První gól zápasu se zrodil ve 34. minutě. Míč na hrot dolétl k Christomidisovi a ten zkušeně podél gólmana otevřel skóre. Čtvrthodinku po přestávce mohl Vrzal srovnat, ale jeho střelu gólman Uhřík vytěsnil na roh. Druhý gól novosadských fotbalistů zařídil ideální přihrávkou do běhu Sloupenský. Naservíroval balón Krylovi a jeho pěkná střela po zemi určila výsledek druhého zápasu. Branky: 34. Christomidis, 63. Kryl. Rozhodčí: Rudolf Žufan. Diváků: 450. Chválkovice: Macek – Hartman, Šebeček, Vrzal, Šandor, Korec, Odstrčil, Vávra, Ihnát, Spáčil, Kováč, (Pavlinec, Hladký, Krejčí, Skřebský, Gažar, Houserek). Trenér Miroslav Hradil. Nové Sady: Uhřík – Kosatík, Mariánius, Růžička, Dočkal, Kopp, Urbánek, Kryl, Sloupenský, Ronza, Christomidis, (Špunda, Hrabský). Trenér Josef Hovád.

SK Chválkovice – Slovan Černovír 1:7 (1:4)

Nedělní program zahájilo utkání o třetí místo, ve kterém se střetly poražené celky z úvodních zápasů. Domácí Chválkovice, bez tradičních opor (chyběl Zahrada, Gasta, Britaňák, Okleštěk), nekladly konsolidovanému celku Černovíra téměř žádný odpor a výrazně prohrály. Již v sedmé minutě skóroval Šubrt, který dorazil ostrý míč do vápna od Petrů. Také u druhé branky byl Petrů. Jeho balón na hrot poslal do sítě Chudáček. Ve 36. minutě střelu Chudáčka tečoval do sítě Brož. O minutu později svitla domácím naděje, když byl ve vápně faulován Spáčil a Kováč s přehledem proměnil pokutový kop. Skóre první půle uzavřel dvě minuty před změnou stran Šubrt po centru Géce. Po přestávce vystřelil J. Špička z 20 metrů a trefil horní růžek chválkovické branky, v další fázi utkání se střelecky prosadil nejlepší hráč na hřišti Petrů po přihrávce Janošťáka mladšího a střelecký koncert uzavřel sám Janošťák po přihrávce Lánera. V závěru mohl upravit nepříznivé skóre domácí gólman Macek, který se objevil na hrotu útoku, ale jeho lob z třiceti metrů skončil na tyči. Branky: 37. Kováč (p.k.) – 7. a 43. Šubrt, 23. Chudáček, 36. Brož, 61. J. Špička, 72. Petrů, 73. J. Janošťák mladší. Rozhodčí: M. Boháč. Diváků: 300. Chválkovice: Krejčí – Hartman, Tomeček, Vrzal, Šandor, Vávra, Odstrčil, Šebeček, Ihnát, Spáčil, Kováč, (Pavlinec, Hladký, Korec, Skřebský, Švestka, Houserek, Macek). Trenér Miroslav Hradil. Černovír: Očenášek – Murárik, Géc, Petrů, Zálešák, Chudáček, Šubrt, Brož, Novotný, J. Špička, Láner, (Janošták jun., Fojtík, Kuba, Baran, Štěpánek). Trenér Martin Suchánek.

FC Dolany - FK Nové Sady 8:1 (3:0)

Finále skončilo nejvyšší výhrou vítěze v historii chválkovického turnaje. Účastník krajského přeboru z Dolan nadělil o třídu níže hrajícím Novým Sadům osm branek. Novosadští měli problémy se sestavou a na jejich hře to bylo až příliš znát. Dolanští ovládli od první minuty zápasu dění na hřišti a jejich konečné vítězství mohlo být ještě vyšší. První branku zaznamenal ve 2. minutě Smolák, jehož do gólovky poslal pěknou přihrávkou Štrbík. V devatenácté minutě byla stejná dvojice i u druhého dolanského gólu. Ve 27. minutě kopal Bergmann rohový kop, jenž usměrnil do sítě pěknou hlavičkou Novák. U první branky druhé půle byl potřetí v utkání Smolák, který napodruhé překonal novosadského gólmana. Další gól zařídil Sekel po zpětné přihrávce Dudy, na 6:0 zvyšoval pěkným obloučkem Pavlíček a další gól si připsal Duda z pokutového kopu. V závěru utekl dolanské obraně na půlící čáře Urbánek a dalekonosnou střelou ze čtyřiceti metrů dal čestný úspěch Nových Sadů. Kanonádu uzavřel minutu před koncem Novák po přihrávce Smoláka, když druhý poločas po dohodě obou družstev rozhodčí zkrátil.
Branky: 2., 19. a 57. Smolák, 27. a 76. Novák, 56. Sekel, 67. Pavlíček, 71. Duda (p.k.) – 74. Urbánek. Rozhodčí: Radek Kubíček. Diváků: 300.
Dolany: Benčík – Schmidt, Pospíšil, Smolák, Okleštěk, Bergmann, Štrbík, Novák, Valenta, Duda, Hradil, (Václavík, Sekel, Juřen, Pavlíček). Trenér Jiří Navrátil.
Nové Sady: Uhřík – Kosatík, Mariánius, Růžička, Dočkal, Kopp, Urbánek, Kryl, Sloupenský, Ronza, Christomidis, (Špunda, Hrabský). Trenér Josef Hovád.