Finále Hanáckého poháru 12.4.2011

13.04.2011 11:05

Pohár ČMFS si zahrají fotbalisté Náměště

Závěr Hanáckého poháru soutěžního ročníku 2010/11 se po dohodě obou finalistů uskutečnil na hřišti účastníka krajského přeboru v Dolanech. Papírový favorit z vyšší soutěže však výhodu domácího prostředí nevyužil. Penalta minutu před koncem rozhodla o vítězi, kterým se stal účastník I.A třídy z Náměště.

FC Dolany – SK Náměšť na Hané 2:3 (1:0)

Planý tlak domácích přerušila první šance v desáté minutě. Po rohovém kopu domácí několikrát ohrozili svatyni hostů, ale ti nebezpečí se štěstím zažehnali. Platonickou převahu domácí rozmělnili v neúspěšných rohových kopech. Vyšel až šestý v pořadí. Ve 29. minutě Bergmann načechral míč do vápna a Holly pěknou hlavičkou dostal domácí celek do vedení. Po změně stran hosté brzy srovnali. Po třech minutách hry dokázali přečíslit obranu, střídající gólman domácích Gross první střelu jen vyrazil, ale nebráněný Heil z těžkého úhlu mířil přesně. Obdržený gól Dolanské probudil a konečně předvedli několik pěkných akcí. V 58. minutě nastřelil Holly z přímého volného kopu břevno, o tři minuty později byl ve vápně faulován Sekyrou pronikající Šimek a pokutový kop Bergmanna zasvištěl kolem tyče do sítě – 2:1. Vedení domácích mohl čtvrthodinku před koncem vylepšit Štrbík, ale ideální přihrávku Zapletala od brankové čáry poslal trestuhodně mimo. V závěru utkání se domácí borci již viděli ve sprše, což hosté dokonale využili. V 85. minutě poslal Sekyra přímý volný kop až do vápna a nechytatelná hlavička Kvapila pod břevno znamenala srovnání stavu. Dolanští se v posledních pěti minutách pokoušeli strhnout vedení na svou stranu, otevřeli zadní vrátka a byli potrestáni. V 89. minutě se hosté dostali do brejku a šli dva na jednoho. Situaci chtěl vyřešit gólman, ale stažení náměšťského Zajíčka nenechal rozhodčí bez povšimnutí. Pokutový kop minutu před koncem rozhodl. Úspěšným exekutorem se stal Kvapil, jehož druhý gól v utkání katapultoval Náměšť do poháru ČMFS…
Branky: 29. Holly, 61. Bergmann (p.k.) – 85. a 89. Kvapil (druhá p.k.), 48. Heil. Rozhodčí: Marek Slota. ŽK: Vymětal, Sekyra, Zajíček. Dolany: Benčík (46. Gross) – Čapek, Dlabal, Šimek, Penc, Bergmann, Holly, Zapletal, Liška, Duda (46. Štrbík), Hradil. Trenér Jiří Navrátil. Náměšť: Botek – Filípek, Vymětal, Sekyra, Pápica, Kvapil, Brančík, Tisoň (46. Šoupal – 69. Konečný), Zajíček, Ošťádal, Havelka (46. Heil).Trenér Tomáš Jelínek.