16.9.09 FK Kozlovice

18.09.2009 07:09

FC Dolany - FK Kozlovice 3 : 4 (3:2)

Domácí měli výborný vstup do utkání a v páté minutě šli po krásné akci Duda, Štrbík, Valenta do vedení. Běžela 11 minuta a Štrbík krásným pasem vyslal Dudu, který si poradil s obránci a zvýšil na 2-0. V 18minutě vypálil levačkou Penc z 25metrů a orazítkoval břevno hostující branky. Velký tlak Dolan pokračoval a ve 24 minutě po akci Štrbíka, kdy vymotal celou obranu hostí Duda zvyšoval na 3-0. Zdálo se, že je utkání rozhodnuto a Dolany v poklidu kombinovali. Ve 28 minutě se z nenápadného centru Kříže prosadil Lepša a snížil na 3-1. Hosté najednou ožili a začali se tlačit před branku domácích. V 35 min zasahoval výborně Benčík proti Křížovi, ten si vychutnal nepozornost Benčíka v 38 minutě, když trefil standartku z 28m a snížil na rozdíl jedné branky 3-2. Po této brance nastal drtivý tlak hostů a Benčík musel ve své bráně čarovat. Do šaten se šlo za stavu 3-2 pro domácí Dolany.
Druhý poločas se hrál ve vysokém tempu, kterému domácí moc nestačili a hosté měli neustálou převahu. Moc se ale hosté nedostávali k zakončení , protože domácí pozorně bránili. Domácí se jen sporadicky dostávali na polovinu hostů. Vyrovnání na 3-3 zařídil v 64 min z velmi sporné penalty Lepša. Hosté se nechtěli spokojit s jedním bodem a neustále se tlačili na polovinu domácích. Běžela 70 minuta, když z 20 metrů trefil Lepša břevno domácích a odražený míč uklidil do branky hlavou Kříž a stanovil konečný výsledek utkání. Nic na výsledku nezměnila šance dolanského Vojty Pospíšila, když hlavou těsně minul branku hostů, ani série rohových kopů. Kozlovičtí si za předvedenou hru tři body určitě zaslouží. V Dolanech se hrál krásný fotbal se spoustou gólů.
Branky: 5.Valenta, 11.,24. Duda - 28. Lepša, 38.Kříž, 64. Lepša pen., 70. Kříž. ŽK: Penc, Bergmann, Štrbík, Schmidt - Tomčík
Dolany :  Benčík, Horák(72. Schmidt) , Novák, Pospíšil, Sekel, Valenta, Penc, Bergmann, Smolák(66. Navrátil) , Štrbík, Duda(46. Grézl)  Trenér: Jiří Navrátil
Kozlovice: Mánek, Stokláska, Dohnal L., Kaďourek(90. Matula), Dohnal J., Král, Vyplet, Lepša(70. Matuška) , Kuba(88. Kolomazník), Tončík, Kříž, Trenér: Jiří Vlk